27
K. Maksvytis (nuotr. zalgiris.lt)

Po dar vieno niukso Kazys Maksvytis atskleidė pralaimėjimo Eurolygoje priežastį

džaugėsi parodytu charakteriu, atnaujinta 22.56 val.

Charaktarį pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ (3/4) rungtynėse atsitiesė, bet Eurolygoje visgi patyrė jau trečiąją nesėkmę iš eilės, kai po pratęsimo ketvirtadienio vakarą svečiuose 82:86 (14:13, 12:25, 20:13, 28:23, 8:12) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (3/4) klubui.

27

Mačą komandos pradėjo apylygiai, bet tada žalgiriečiai užstrigo puolime. „Žalgiris“ nepataikė paprasčiausių metimų, „Anadolu Efes“ atitrūko jau iki 35:23.

Bet „Žalgiris“ ginklų sudėti nesirengė. Trečiajame kėlinyje jie sugrįžo ir ypač užsikūrė antroje trečiojo kėlinio pusėje.

Po puikių epizodų gynyboje pagaliau atsirišo iš krepšys. Netrukus žalgiriečiai jau buvo visai šalia varžovų (51:53). Kauniečiai po T. Dimšos tritaškio buvo ir priekyje, bet atsakymų surado ir Stambulo klubas. Jie neleido žalgiriečiams perlaužti mačo eigos ir vėl šiek tiek nuo „Žalgirio“ atitrūko 68:64.

Galiausiai ketvirtajame kėlinyje viską į savo rankas perėmė Keenanas Evansas. Iki ketvirtojo kėlinio jis buvo pelnęs tik 4 taškus, o per lemiamą ketvirtį surinko 15. Būtent jo metimas išlygino rezultatą, kitoje atakoje varžovai prametė ir komandos žaidė pratęsimą.

Visgi jame „Anadolu Efes“ ypač dėka Shane'o Larkino lemiamu metu atitrūko ir iškovojo dramatišką pergalę.

Po mačo kalbėjęs „Žalgirio“ treneris Kazys Maksvytis trumpai išskyrė pralaimėjimo priežastį.

„Nieko daug pratęsime ir nekeisčiau. Pakeisčiau tik antrąjį kėlinį, kuriame praradome žaidimo kontrolę. Tai buvo labai blogas kėlinys. Gerai žaidėme tris gerus kėlinius, bet vienas bloga kėlinys mums kainavo pergalę“, – iškart po mačo sakė K. Maksvytis.

Kiek vėliau treneris plačiau pakomentavo rungtynes.

„Gaila, kad taip kovodami, taip grįžusi komanda neiškovojo pergalės. Mano manymu, pergalę mums kainavo antras kėlinys, galbūt pirmo pabaiga, kai kontroliavome rungtynes gynybos dėka paskui jas paleidome.

Leidome varžovams pelnyti taškus, patys neužtikrintai puolėme. Tada grįžome, tas kainavo daug jėgų ir pratęsime ar dėl nuovargio, ar dėl kitų dalykų darėme klaidas, ypač gynyboje.

.Komandinė gynyba pradėjo šlubuoti. Tai į vidurį prasileidome, tai į pagalbą nespėjome. Turbūt nuovargis padarė savo. Iš vienos pusės, smagu, kad komanda grįžo į tokias rungtynes, o iš kitos tikrai negali būti laimingas pralaimėjęs rungtynes po pratęsimo“, – sakė treneris.

Willas Clyburnas pridarė daugiausiai bėdų gynyboje. Kodėl nepavyko jo sustabdyti?

Sumetė nemažai taškų tiek iš post situacijų, tiek į dešinę pusę, nors ir tai akcentavome. Turbūt reikėjo daugiau pagalbų.

Ar tai buvo individualioje klaidos gynyboje? Ar daugiau norėjote iš B. Maneko?

Neišsiplėsiu apie žaidėjus. Jis atakavo mus ir iš viršaus, ir iš apačios. Įgavo per daug laisvės ir pasitikėjimo.

Antroje pusėje panaikinote 18 taškų deficitą. Kaip pavyko tą padaryti?

Pradėjome daugiau kovoti, pradėjome žaisti gynyboje. Pataikėme tritaškius, nes antrajame kėlinyje ir keletos gerų tritaškių nesusimetėme. Bet viską pradėjome nuo gynybos.

Ar esatu parodytu charakteriu?

Turbūt taip. Šiuo dalyku reikia pasidžiaugti, jog komanda nenuleido rankų ir kovėsi.

Pratęsime viską nulėmė nuovargis?

Bandėme kažkiek rotuoti žaidėjus, turbūt ir Keenanas jau buvo pavargęs, ir Šmias turėjo keturias asmenines pražangas. Patys įmetėme aštuonis taškus, tokiose įtemptose rungtynėseper pratęsimą tiek taškų įmesti yra gana normalu.

Bet patys ir praleidome 12. Taip kad pratęsime nebeužteko nei komandinių veiksmų, nei jėgų.

Ar jaučiate pasistūmėjimą komandos gynyboje?

Kažkiek pagerinome, bet dar nesame pakankamai kieti. Dar vis turime būti geresni kovoje dėl kamuolių, bet dėjome žingsnį į priekį.

Vis dar daug kalbų dėl papildymo. Kokia situacija?

Kol kas nieko negaliu pasakyti šiuo klausimu.

Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia dviguba Eurolygos savaitė bei mačai švykoje su Mariaus Grigonio atstovaujamu Atėnų „Panathinaikos“ klubas ir rungtynės namuose su Miuncheno „Bayern“.

Čia dzin. Bet daugiau nei viena Lietuvos komanda nėra Eurolygoje.
Portugalai dėlto pyksta, bet jiems toli dar iki Eurolygos. Greičiau Lietkabelis bus Eurolygoje nei portugalų klubai. Jie (portugalai) net LKL čempionais tampa kas 12-a metų, kitas portugalų klubas išvis pasivadino vulva - kas vokiškai reiškia: moteriška lytinį organą ir išvis niekada nebus Eurolygoje, ir LKL čempionais.