Lietuvos pirmosios futbolo lygos lyderis Vilniaus futbolo klubas pirmą kartą šį sezoną sužaidė lygiosiomis – mačas Jonavoje su vietos „Lietava“ baigtas be įvarčių. Šiomis penktadienio varžybomis prasidėjo čempionato 11-asis turas.

Dvikovos pradžia tragiškai susiklostė vilniečių saugui Mantui Makutunovičiui. Po šiurkščios varžovo atakos jis nesėkmingai krito ir išsinarino alkūnę. Mantas skubiai buvo išgabentas į Jonavos ligoninę  - jis su komanda į Vilnių negrįžo.

Daug kietos kovos – mažai grėsmingų situacijų prie vartų. Taip galima apibūdinti veiksmą aikštėje didžiąją rungtynių dalį. Jonaviečiai, kurių gretose savo žaidimu išsiskyrė buvęs Lietuvos rinktinės saugas Audrius Kšanavičius (geriausiais karjeros metais žaidė „Kauno“ ir Škotijos Edinburgo „Hearts“ klubuose), sėkmingai kontroliavo kamuolį, bet jų išpuoliai strigo vilniečių baudos aikštelės prieigose.

Vilniečiai varžovus bandė užklupti greitais antpuoliai, kurių smaigalyje buvo puolėjas Ronaldas Solominas. Būtent jis baigiantis kėliniui turėjo realiausią progą įmušti, bet po R.Solomino smūgio galva kamuolį pagavo „Lietavos“ vartininkas Modestas Stonys. 63-ą minutę  tikslo vos nepasiekė R.Solomino tolimas „šūvis“.

Vis dėlto antroje žaidimo pusėje pranašiau žaidė šeimininkai, užvaldę aikštės vidurį ir didinę įtampą prie svečių vartų. 65-ą minutę po baudos smūgio kamuolys pataikė į vilniečių vartų konstrukcijos virpsto ir skersinio sandūrą.

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Andžejus Romeiko antras iš eilės varžybas žaidė saugų grandyje.  Pirmą kartą šį sezoną A.Romeiko nepavyko pasižymėti, nors 72-ą minutę po kampinio jis buvo arti tikslo.

„Saugų linijoje žaidžiu iš būtinybės, nors puolėjo pozicijoje jaučiuosi tikrai geriau“, po rungtynių prisipažino A.Romeiko.

Iš Jonavos vilniečiai galėjo grįžti ir tuščiomis. 85-ą minutę aktyvusis „Lietavos“ puolėjas Laurynas Stonkus, suklaidinęs gynėją, atsidūrė akis į akį su vilniečių vartininku, bet jo įveikti nepajėgė – Valdas Jakimavičius pademonstravo įstabią reakciją. 0:0.

„Taškas varžovų aikštėje nėra prastas rezultatas. Pagal žaidimo kokybę jonaviečių komanda yra viena geriausių lygoje. Net keista, jog „Lietava“ yra surinkusi tiek mažai taškų“, - teigė Vilniaus FK vyriausiasis treneris Stasys Baranauskas.

Antrąją vietą užimantis Kėdainių „Nevėžis“ Kuršėnuose 3:0 sutriuškino vietos „Ventą“ atsilikimą nuo lyderių sumažindamas iki šešių taškų. Birželio 24-ąją sostinės „Žalgirio“ stadione įvyks pirmaujančių komandų tarpusavio akistata.

Turo statistika

Jonavos „Lietava“ (Jonava) – Vilniaus FK 0:0

Kretingos „Minija“ – Kėdainių „Lifosa“ 3:2 (0:1)

Įvarčiai: 60 min. Germanas Vaniuchinas (60 min.), Karolis Norvilas (75 min.),  Artūras Kurbangalijevas (82 min. į savo vartus); Arūnas Šteinas (31), Aretas Gėgžna (67 min).

Kuršėnų „Venta“ – Kėdainių „Nevėžis“ 0:3 (0:1)

Įvarčiai: 22 min. Pedro Junioras (22 min.), Aivaras Lyberis (74 min.), Karolis Šidlauskis (76 min.).

Trakų „Trakai“ – Kauno „Atletas“ 2:2 (1:1)

Įvarčiai: 30 min. ir 71 min. (iš 11m.) Virmantas Lemežis (30 min, 71 min. iš 11 m baudinio); Lukas Baranauskas (34 min.), Karolis Vasiliauskas (80 min.); 42 min. Kirilas Vilkinas („Trakai“) neįmušė 11 m baudinio.

I pirmenybių lygos lentelė

V. Komanda                       R.            P.            Lg.          Pr.          Įv.           Tšk.

1. Vilniaus FK      10           8              1              1              25:  6      25

2. „Nevėžis“                       10           6              1              3              26:  9      19

3. „Atletas“                         9              5              1              3              16:15     16

4. „Šilutė“                            9              5              0              4              11:11     15

5. „Trakai“                           10           4              2              4              15:15     14

6. „Lietava“                         10           2              5              3              15:12     11

7. „Lifosa“                            10           2              3              5              23:33       9

8. „Minija“                           10           2              2              6              10:24       8

9. „Venta“                           10           2              1              7              12:28       7

Rezultatyviausi žaidėjai: Andžejus Romeiko (Vilniaus FK) - 14 įvarčių,  Aivaras Lyberis („Nevėžis“) – 10, Mindaugas Jakštas („Lifosa“), Laurynas Stonkus („Lietava“) –  po 8.