Šalies pirmosios futbolo lygos lyderis Vilniaus futbolo klubas sostinės „Žalgirio“ stadione 0:1 nusileido Kėdainių „Nevėžiui“,  kuris atsilikimą nuo vilniečių sumažino iki 3 taškų. Intriga čempionate didėja.

Pagrindinės 12-ojo turo rungtynės vadintos kova ne dėl trejų, o dėl šešių taškų.

„Pagal tai kaip vyko rungtynės pralaimėti neturėjome. Lygiosios turbūt būtų kur kas teisingesnė mačo baigtis. Sukūrėme daugiau nei varžovai progų įvarčiams. Bet kam tai dabar įdomu: mes – neįmušėme, „Nevėžis“ – įmušė. Ypač apmaudu, kad Kėdainių komandai šiame čempionate pralaimėjome antrą kartą“, - sakė Vilniaus FK vyriausiasis treneris Stasys Baranauskas.

Pergalingą įvartį „Nevėžio“ legionierius iš Portugalijos Eduardo Weekesas  pelnė mačo pabaigoje. 82-ą minutę jis po perdavimo iš kairiojo krašto vienu lietimu nukreipė kamuolį į apatinį vartų kamputį.

„Šįsyk turėjome optimalią žaidėjų sudėtį. Galiu pasakyti, kad mūsų pagrindinis tikslas lyderių aikštėje buvo nepralaimėti, todėl pasirinkome atsargią taktiką. Komanda sužaidė išties gerai – tai buvo bene geriausios šio sezono „Nevėžio“ rungtynės, o vilniečiai antrajame kėlinyje atrodė pavargę“, - pergale džiaugėsi kėdainiškių strategas Saulius Vertelis.

Skirtingai nei „Nevėžio“ treneris, S.Baranauskas prieš šį mačą susidūrė su rimtomis problemomis. Per pastarojo turo rungtynes Jonavoje alkūnę išsinarino Mantas Makutunovičius, kuriam ranką teko sugipsuoti.  Kitas pagrindinės sudėties vilniečių saugas Edvaldas Kuncevičius šią savaitę per treniruotę patyrė rimtą kelio raiščių traumą.

Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas Andžejus Romeiko iš saugų grandies buvo sugrąžintas į puolimą. Pirmajame kėlinyje jis tris kartus svečių vartams grasė pavojingais tolimais smūgiais. Iki pertraukos tai buvo įsimintiniausi šių atkakliai vykusių varžybų momentai.

53-ą minutę A.Romeiko individualiu prasiveržimu susikūrė puikią progą. Vilniečių kapitonas vos ne nuo vidurio linijos pabėgo nuo „Nevėžio“ gynėjų, bet atsidūręs vienas prieš vartininką Edviną Blusį sukirto kamuolį tiesiai į jį.

Nuo antrojo kėlinio vidurio „Nevėžio“ žaidimas aikštės viduryje atrodo brandžiau. 58-ą minutę arti tikslo buvo Eduardo Weekesas, kuris 82-ą minutę savo antru šansu pasinaudojo.

86-ą minutę rezultatą galėjo išlyginti iš gynybos į puolimą mestas Edgaras Rukštelė, bet po jo smūgio galva kamuolys skriejo virš vartų. Savo ruožtu kėdainiškiai po kontratakų du kartus galėjo padidinti rezultatą.

Vilniaus FK šį sezoną namie patyrė pirmąjį pralaimėjimą, o įvarčio neįmušė per antras iš eilės rungtynes.

Per 12-ąjį turą pergales šventė visos išvykose žaidusios komandos.

Rungtynių statistika

Vilniaus FK – Kėdainių „Nevėžis“ 0:1 (0:0)

Įvartis: min. Eduardo Weekesas (82 min.).

Kretingos „Minija“ – Jonavos „Lietava“ 1:7 (0:4)

Įvarčiai: Karolis Norvilas (63 min. iš 11 m baudinio); Albertas Ramonas (6 min.),  Aurimas Mockus (12 ir 32 min.), Laurynas Stonkus (39 ir 52 min.), 72 min. Eisvinas Utyra (72 min.), Henrikas Grigas (90 min.).

Šilutės „Šilutė“ – Kėdainių „Lifosa“ 0:1 (0:0)

Įvartis: Andrius Skorupskas (87 min.).

Čempionato lentelė

V. Komanda                        R.            P.            Lg.            Pr.            Įv.            Tšk.

1. Vilniaus FK            11            8            1            2            25:  7            25

2. „Nevėžis“                        11            7            1            3            27:  9            22

3. „Atletas“                        10            6            1            3            20:16            19

4. „Šilutė“                        10            5            0            5            11:12            15

5. „Lietava“                        11            3            5            3            22:13            14

6. „Trakai“                        10            4            2            4            15:15            14

7. „Lifosa“                        11            3            3            5            24:33            12

8. „Minija“                        11            2            2            7            11:31              8

9. „Venta“                        11            2            1            8            13:32              7

Rezultatyviausi žaidėjai: Andžejus Romeiko (Vilniaus FK) - 14 įvarčių, Laurynas Stonkus („Lietava“), Aivaras Lyberis („Nevėžis“) – po 10, Mindaugas Jakštas („Lifosa“) –  8, Tomas Kavolis („Venta“) – 6.