Tai, ko nepavyko Kauno „Stumbrui“ praėjusiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone, kauniečiai kol kas neįgyvendino ir šiemet.

Dariaus Gvildžio kariauna, 2015 metais pralaimėjusi visas ketverias rungtynes „Trakams“, pirmuoju bandymu taip pat neatėmė iš vicečempionų taškų. „Stumbras“ du kartus išlygino rezultatą, tačiau lemiamas Davido Aršakiano smūgis papildė „riterių“ sąskaitą dar trimis taškais – 3:2 (1:1).

Dvikovos pradžioje šeimininkai pateisino favoritų statusą ir gana greitai atidarė įvarčių sąskaitą. 13-ąją minutę gražios atakos metu D. Aršakianas kulnu perdavė kamuolį Nerijui Valskiui, kuris nedelsdamas smūgiavo į tolimą vartų kampą.

Netrukus „riteriai“ surengė dar vieną pavojingą išpuolį, priversdami vartininką Evaną Aleksandrow-Ridley nukreipti kamuolį už galinės linijos.

„Stumbro“ vienuolikė darė nemažai techninio broko, tačiau ekipos saugams kartais pavykdavo surengti aštresnes atakas kraštais, kurios baigdavosi perdavimais į baudos aikštelę. Būtent po tokio išpuolio kauniečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą.

Klaudijus Upstas sulaukė perdavimo iš krašto ir smūgiavo vartus. Bandymas gavosi ne itin vykęs, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į šalia vartų buvusį Tomą Snapkauską, kuris antru smūgiu išlygino rezultatą.

Antro kėlinio pradžioje sirgaliai pamatė tikrą įvarčių fejerverką. 49-ąją minutę N. Valskis atliko dublį, kai standartinės padėties metu puikiai perkėlė kamuolį per gyvatvorę, tačiau „Trakai“ į priekį buvo išsiveržę tik kelioms akimirkoms.

„Stumbro“ futbolininkas greitai įmetė kamuolį iš užribio į „Trakų“ baudos aikštelę, kurioje švilpavo vėjai. Susidariusia padėtimi pasinaudojo ten įkirtęs Klaidas Janonis, galingu smūgiu nepalikęs vilčių Mariui Rapaliui.

Po praleisto įvarčio „riteriai“ gana greitai atsigavo. Kauniečiams kartais tekdavo tik paniškai atsimušinėti, o 73-iąją minutę „Stumbras“ galutinai kapituliavo.

D. Aršakianas baudos aikštelėje sulaukė per daug laisvės ir tuo pasinaudojo. Puolėjas taikliu smūgiu iš maždaug 15 metrų pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

D. Gvildys per likusį laiką metė į aikštę ir po traumos atsigavusį Artūrą Rimkevičių, tačiau taško iškovoti nepavyko. Visgi dėkingų progų akistatos pabaigoje kauniečiai buvo susikūrę.

Po K. Janonio bandymo bei Kennedy Eriba smūgio galva kamuolys skriejo visai šalia vartų. „Stumbras“, per pirmus tris turus žaidęs su visais praėjusio „SMScredit.lt A lygos“ sezono prizininkais, taškų kraitį sieks papildyti akistatose su tiesioginiais konkurentais.