Futbolo šventė Austrijoje bei Šveicarijoje įgauna pagreitį. Po to, kai pirmosiose grumtynėse šauniojo kareivio Šveiko tautiečiai nepelnytai palaužė šveicarus, antrose A grupės rungtynėse Portugalijos futbolininkai rezultatu 2:0 nugalėjo turkus.

Susitikimas, kaip ir dera pietiečiams, prasidėjo be jokios žvalgybos. Iš karto aikštėje ėmė dominuoti pietietiškas mentalitetas – žaliąją veją užvaldė individualūs aktoriai, o ne komandinis mechanizmas, pajungiantis individą taktinių schemų bei derinių diktatui. Kaip įprasta pietiečiams, nebuvo vengiama nei muilo operų aktorių lygio gestų apeliuojant į teisėjus, nei bandymų imituoti pražangas ir labdara išsikovoti baudinį. Turkas Tuncai Sanli už savo aktorystę turėjo susilaukti geltonos kortelės dar įpusėjus pirmajai jo vaidinamos muilo operos daliai.

Jau 17 minutę pirmą kartą turkų vartų sargą Volkaną Demirelį nuginklavo gynėjas Pepe. Tačiau portugalų džiaugsmą šaltu gestu – pakeldamas vėliavėlę ir užfiksuodamas nuošalę – nutraukė šoninis teisėjas.

Didžiąją kėlinio dalį aikštėje iniciatyvą turėjo Luiso Felipes Scolario auklėtiniai. Jie ilgiau kontroliavo kamuolį, jų atakos buvo kūrybingesnės bei aštresnės. Tačiau nesnaudė ir turkų gynyba, kuri puikiai spendė nuošalės spąstus į puolimą nutrūktgalviškai besiveržiantiems portugalams.

Bent jau pirmajame kėlinyje turkų gynybiniam mechanizmui gana sėkmingai sekėsi stabdyti ir portugalų lyderį Christiano Ronaldo. Dauguma portugalų atakų ritosi per kairįjį kraštą, kuriame didžiąją pirmojo kėlinio dalį rungtyniavo Simao. Tiesa, pats C. Ronaldo dar pirmoje rungtynių pusėje įrodė, kad visiškai jo uždengti yra neįmanoma. Po puikaus jo baudos smūgio tik V. Demirelio reakcija išlaikė turkų vartus sausus – kamuolys sudrebino virpstą.

Antrajame kėlinyje ir toliau aikštėje šeimininkavo portugalai. Įsismagino ir C. Ronaldo. 50 min. turkų gynėjas Gokhanas Zanas prarado kamuolį netoli savo baudos aikštelės. Gelbėdamas situaciją, gynėjas tiesiog „nupjovė“ Simao, tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs Nuno Gomesas dar kartą sudrebino turkų vartų virpstą. Beje, pražanga prieš Simao pasirodė esanti skausmingesnė pačiam turkų gynėjui, kuris buvo priverstas palikti aikštę. Turkų gynybinės užtvaros pastebimai ėmė byrėti – artėjo portugalų atakų tvanas, grasinęs nuplauti visas turkų viltis. Jei dar pirmame kėlinyje buvo galima matyti, kad turkų puolimas graso portugalų tvirtovei nebent atšipusiais dantimis, tai antrajame kėlinyje subyrėjo ir visas puolimo užnugaris.

Po kelių minučių pavojingą reidą surengė į kairį atakos kraštą persikraustęs C. Ronaldo, tačiau savo vietoje buvo V. Demirelis – paskutinė patikima turkų užkarda.

Įvartis brendo. Totalinis portugalų futbolas triumfavo, kai puikią kombinaciją 61 min. surengė tas Pepe bei N. Gomesas. Vidurio gynėjas Pepe atsidūrė pačiame atakos smaigalyje bei sužaidęs sienelę su N. Gomesu iššoko akis į akį su V. Demireliu – 1:0.

Vos po 3 minučių N. Gomesas dar kartelį sukirto kamuolį į varžovų vartų konstrukciją. N. Gomesui varžovų vartai buvo tarsi užkeikti, tad netrukus šis puolėjas buvo priverstas atiduoti kapitono raištį C. Ronaldo ir užleisti savo vietą aikštėje saugui Nani. Nors C. Ronaldo, remiantis visomis taktinėmis schemomis, persikėlė rungtyniauti į atakos smaigalį, tačiau jo ir toliau buvo pilna visoje aikštėje.

Rungtynėms artėjant į pabaigą, portugalai kiek aprimo, tačiau turkai ir toliau nerado kelio Ricardo ginamų vartų link. Bene pavojingiausias epizodas prie portugalų vartų kilo po kampinio, kai 81 minutę Emre Asikas visiškai nedengiamas galva pasiuntė kamuolį greta vartų.

Lemiamo portugalų vartų šturmo turkams surengti taip ir nepavyko, o jau per pridėtą laiką portugalai po puikios kombinacijos, kurioje dalyvavo C. Ronaldo, Joao Moutinho bei Raulis Meirelesas, paskandino paskutines Fatiho Terimo auklėtinių viltis. Tad po Pepe bei R. Meireleso įvarčių portugalai šventė pelnytą pergalę rezultatu 2:0 ir po pirmųjų rungtynių bent jau laikinai įsitvirtino A grupės turnyrinės lentelės viršuje.