Kauno „Žalgiris“ (16/16) pabudo po nesėkmingos pirmos rungtynių dalies ir nutraukė pralaimėjimų seriją Eurolygoje. Žaliai balti namuose 96:86 (21:23, 20:28, 27:10, 28:25) sudorojo Berlyno ALBA (11/21).

Lietuvos čempionai nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją, tačiau rinkti pergales gali būti vėlu. Šansai patekti į atkrintamąsias išlieka labai maži.

ALBA užsikūrė nuo pat rungtynių pradžios ir laikė pranašumą visą antrąją rungtynių pusę. Daug problemų sukėlė varžovų vidurio puolėjo Christo Koumadje ūgis.

27-ąjį gimtadienį švenčiantis Lukas Lekavičius pelnė 21 tašką, atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Įžaidėjas realizavo visus penkis mestus tolimus metimus.

Karjeros rungtynes sužaidė Karolis Lukošiūnas. Snaiperis pasižymėjo keturiais taikliais tritaškiais – tai jam karjeros rungtynės Eurolygoje.

„Žalgiris“ tritaškius metė kosminiu procentu – 16 iš 24 tritaškių (67 proc.).

223 cm milžinas išmušė iš vėžių „Žalgirio“ puolimą, o kitoje pusėje tinklą skrodė tikslūs metimai (5:12).

Žalgiriečiams vis pavykdavo sugrįžti iki 1 taško deficito, tačiau didžiausia problema tapo švedas Marcusas Erikssonas.

ALBA toliašaudės artilerijos vedlys šį sezoną jau pagerino visų laikų Eurolygos tritaškių rekordą, o vien per pirmąją pusę „Žalgiriui“ sukratė 17 taškų (3/3 trit.). To pasekoje, deficitas išaugo iki dviženklio (41:51).

Po pertraukos viskas pasikeitė iš esmės. Nors Marius Grigonis susirinko tris asmenines pražangas, tačiau Nigelas Hayesas ir Lukas Lekavičius ėmėsi darbų puolime.

Spurtas 12:0 leido perimti pranašumą į savo rankas, o į akis labiausiai strigo pagerėjusi gynyba. Jei per antrąjį kėlinį praleisti 28 taškai, tai per trečiąjį – vos 10. Karolis Lukošiūnas dviem tritaškiais sudėjo labai stiprius pamatus žalgiriečiams (68:61).

Ketvirtąjį kėlinį kauniečiai atidarė spurtu 8:2 ir pranašumas peržengė dviženklę ribą (76:63). Tada „Žalgiris“ pradėjo tritaškių šou – pranašumas šoko iki triuškinamo (89:68). K. Lukošiūnas savo sąskaitoje jau turėjo net 4 tritaškius – tai jam karjeros rungtynės Eurolygoje.

Užteko padėti kelis paskutinius štrichus ir 27-ojo gimtadienio proga Lukas Lekavičius su Nigelu Hayesu nužudė svečius iš Vokietijos.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 21 (3/7 dvit., 5/5 trit., 3 atk. kam., 5 rez. perd., 22 naud. bal.), N. Hayesas ir Thomasas Walkupas po 15, K. Lukošiūnas (4/4 trit.) ir Martinas Gebenas po 12, M. Grigonis 6, Rokas Jokubaitis 5 taškai.

ALBA: M. Erikssonas 19, Peytonas Siva 16, Jaysonas Grangeris 15, Nielsas Giffey 10, Benas Lammersas 7 taškai.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ 96:86 ALBA (21:23, 41:51, 68:61)

Ant sparnų! Kėlinys atidaromas dar vienu spurtu – 8:2. Žalgiriečiai įgija dviženklį pranašumą ir nedrąsiai galime kalbėti apie pergalę (76:63).

P. Siva ir T. Walkupas apsikeičia tritaškiais (79:66). Pavyksta apsiginti bei užpulti (81:66). Seniai pasiilgtas vaizdelis aikštėje – kauniečiai dominuoja ir mėgaujausi žaidimu.

Penki iš penkių L. Lekavičiaus tritaškių (84:66). Didžiausi linkėjimai jam 27-ojo gimtadienio proga. Galime dėti tašką – K. Lukošiūnas pataiko iš toli (89:68).

Lieka kiek daugiau nei 3 minutės ir žalgiriečių persvarą aptirpdo J. Grangeris. Tai gerokai per vėlu – K. Lukošiūnas atsako ketvirtuoju tritaškiu (92:74).

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ 68:61 ALBA (21:23, 41:51)

Pozityvu – J. Lauvergne'as atidaro kėlinį dvitaškiu (43:51). Deficitas ir toliau mažėja. Panašu, kad kauniečiai padarė išvadas gynyboje (50:55).

Ir vėl... Atrodo „Žalgiris“ grįžta, daug entuziazmo, bet greitoje atakoje P. Siva ploja tritaškį (50:58). Dar vienas sugrįžimas, o varžovai suklysta puolime (54:58). Gal dabar?

N. Hayesas pelno dvitaškį su pražanga, spurtas didėja iki 7:0 (57:58). M. Gebenas pirmą kartą (!) šiose rungtynėse išveda kauniečius į priekį (59:58). Prie gerų žinių galime pridėti ir Simone Fontecchio pražangą puolime. L. Lekavičius prideda tritaškį ir atkarpa jau 12:0 (62:58).

Žaliai baltų spurtą nutraukia S. Fontecchio tritaškis, tačiau galime pasidžiaugti ką tik vykusiu spurtu – „Žalgiris“ vis dar priekyje (62:61). L. Lekavičius ir N. Hayesas kartu pelnė jau 28 taškus.

Karolis Lukošiūnas pataiko du tritaškius (65:61)! Štai jums ir skaičiai – „Žalgiris“ per antrąjį kėlinį praleido 28 taškus, o dabar laiko varžovus ties dešimtimi. Kėlinys laimėtas net 17 taškų pranašumu.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 41:51 ALBA (21:23)

Koks karštas M. Erikssonas. Jau trečiasis švedo tolimas metimas – tai labiausiai kliudo žalgiriečiams perimti iniciatyvą (26:31). N. Hayesas smeigia tritaškį (31:35). Kol M. Erikssonas ant suolo, reikia kabintis.

„Žalgiris“ neleidžia varžovams nutolti, bet perimti iniciatyvos niekaip nepavyksta. Gimtadienį švenčiantis L. Lekavičius ir N. Hayesas kartu surinko 16 taškų (37:39).

Deficitas vėl šokteli iki 8 taškų ir žalgiriečiai eilinį kartą turi susiimti (41:49). Beveik su sirena skirtumas šokteli ir iki dviženklio (41:51).

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 21:23 ALBA

Aktyvi kėlinio pradžia, tačiau kauniečiai atsilieka 5:8. Problemų kelia 223 cm milžinas C. Koumadje. Pastarasis sugriebė jau 3 kamuolius (1 iš jų puolime) ir pelno dvitaškį su pražanga (5:12).

„Žalgirio“ gretose vėl pastebimas N. Hayesas. Jo sąskaitoje – penki taškai (7:12).

Nieko gero. Pirmą tolimą metimą pataiko varžovų snaiperis Marcusas Erikssonas (9:17). Situacija kiek pagerėja į aikštę žengus Lukui Lekavičiui (14:19). „Žemė-oras“ kombinaciją prideda Rokas Jokubaitis ir Martinas Gebenas (16:19).

31-ojo turo Eurolygos rungtynėse Patricio Garino atsidaro taškų sąskaitą su žaliai baltais marškinėliais (18:21). „Žalgiris“ išlipo iš duobės, tad kovos dar bus daug (21:23).

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.

ALBA: Peytonas Siva, Jaysonas Grangeris, Nielsas Giffey, Luke'as Sikma, Christas Koumadje.