Planetos baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybėse Italijoje šeštadienį vyrų sprinto 200 m rungties finale penktą vietą užėmė bei vieną iš septynių kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpiadą pelnė kanojininkas Henrikas Žustautas.

21-erių H. Žustautas, kuris šiame sezone iškovojo pirmųjų Europos žaidynių bei pasaulio jaunimo čempionato auksą, vyrų pagrindiniame A finale, aplenkęs varžovus iš Ukrainos, Portugalijos, Vengrijos ir Azerbaidžano, distanciją įveikė per 39,105 sekundės.

Šios rungties aukso medalį iškovojo baltarusis Artiomas Kozyrius (38,605 sek.), sidabrą pelnė kinas Qiangas Li (38,815 sek.), o bronza tenkinosi brazilas I. Queirozas Dos Santosas (38,915 sek.).

„Iškovojau šaliai kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą. Penkta vieta nesu labai patenkintas, nes starte negalėjau irkluoti visa jėga. Po 70 metrų pajaučiau, kad galiu greičiau irkluoti. Pradėjau vytis varžovus, bet jau nebuvo kada pasivyti. Finišavau penktas, net nežinau laiko, kiek iki medalio trūko. Antroje distancijos pusėje gerai irklavau, bet pradžioje negalėjau susikaupti nuo pirmo yrio. Bijojau startą daryti, nes atrankos plaukime atsitrenkiau į starto boksą, net valties dalį nuskėliau, tai dar didesnė baimė startuojant buvo. Nesidžiaugiu rezultatu, aišku, gerai, kad olimpinis kelialapis iškovotas“, - sakė H. Žustautas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.