Lietuvos penkiakovininkė Donata Rimšaitė Kinijoje vykstančiame 50-ajame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovojo sidabro medalį!

22-ejų metų vilnietė moterų varžybų finale šeštadienį nusileido tik trečią kartą pasaulio čempione tapusiai Europos čempionei 25-erių metų prancūzei Amelijai Kazė (Amelie Caze).

Bronza atiteko olimpinei čempionei ir pasaulio taurės laimėtojai 24-erių metų vokietei Lenai Šioneborn (Lena Schoeneborn).

Finale kovojo 36 penkiakovininkės.

Donata lemiamose šaudymo ir bėgimo varžybose startavo šešta, 59 sek. vėliau už lyderę A. Kazė. Jau po pirmosios šaudymo serijos lietuvė pakilo į antrąją vietą ir išsaugojo ją iki finišo.

2008 ir 2009 metų pasaulio taurės laimėtoja D. Rimšaitė ant pasaulio pirmenybių prizininkių pakylos užkopė pirmą kartą.

Pasaulio reitingo lyderė D. Rimšaitė šiemet sidabro medalį iškovojo ir pasaulio taurės finalinėse varžybose, o Europos čempionate pelnė bronzos medalį.

Pernai pasaulio čempionate sidabro medalį iškovojo Laura Asadauskaitė.

Penktadienį pasaulio čempionato vyrų varžybose bronzos medalį pelnė Justinas Kinderis.