23-asis LKL sezonas baigtas. Jis finišavo jau 18-uoju Kauno „Žalgirio“ triumfu lygos istorijoje. LKL.lt pristato penkis svarbiausius finalo serijos faktus.

Dominavimas

„Žalgirio“ krepšininkai LKL čempionais tapo jau šeštus metus iš eilės. Taip pakartotas dominavimo LKL pirmenybėse rekordas. 1993-1999 metais kauniečiai taip pat laimėjo aukso žiedus šešerius metus iš eilės.

Be „Žalgirio“ lygos čempionu yra tapusi tik vienas klubas – Vilniaus „Lietuvos rytas“, pirmąją vietą laimėjęs penkis kartus.

„Neptūnui“ tai buvo jau antrasis sidabrinis apdovanojimas per trejus metus.

Žiedų valdovas

Paulius Jankūnas yra tituluočiausias krepšininkas Lietuvos krepšinyje. 32 metų puolėjas iškovojo jau dešimtąjį LKL čempiono žiedą savo karjeroje.

Paulius tapo „Žalgirio“ pergalių simboliu. 10 čempionų žiedų jis iškovojo per 12 sezonų Kaune.

„Nešioti nenešiosiu. Bet namie užsidėsiu ir pasižiūrėsiu, kaip atrodo“, – apie įspūdingą žiedų kolekciją kalbėjo P.Jankūnas.

Ko gero, mėgstamiausias žalgiriečių kapitono filmas – „Žiedų valdovas“.

Pirmas

Trečias kartas nemelavo. Šarūnas Jasikevičius trečiuoju bandymu iškovojo pirmąjį trofėjų vyriausiojo trenerio karjeroje.

Pirmoji galimybė liko neišnaudota Vilniuje per „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyrą, tačiau tada po 5 metų pertraukos taure džiaugėsi Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Akivaizdu, kad Eurolygoje „Žalgiris“ daug šansų neturėjo – pasirodymą Š.Jasikevičiaus auklėtiniai baigė „Top 16“ varžybose.

Tačiau triumfo akimirka atėjo nacionaliniame čempionate.

„Visada sakiau, kad nacionalinis čempionatas yra svarbiausias turnyras. Kur tik žaisdavau, svarbiausia būdavo laimėti nacionalinį čempionatą. Eurolyga yra aukščiau visko – svarbiausia būti pirmiems savame fronte“, – akcentavo Š.Jasikevičius.

Skirtumas

Pirmą kartą LKL finalų istorijoje visos rungtynės baigėsi dviženkliu skirtumu.

Net keturi susitikimai baigėsi didesne nei 20 taškų persvara. Atkakliausiai susiklostė pirmosios finalo rungtynės (83:72 „Žalgirio“ naudai), o po to skirtumas augo iki 22, du kartus – iki 24 ir galiausiai iki 27 taškų.

Tačiau kelias čempionų titulo link žalgiriečiams nebuvo toks paprastas, kaip galėjo pasirodyti.

„Skirtumas neatspindėjo tos kovos, kuri nuolat vyko iki paskutinių minučių“, – pabrėžė „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

MVP

Naudingiausio LKL finalo serijos žaidėjo lenktynėse ryškūs du favoritai – įžaidėjas Jerome’as Randle’as ir puolėjas Paulius Jankūnas.

J.Randle’as buvo naudingiausias ir rezultatyviausias finalo krepšininkas. Per vienerias rungtynes jis rinko vidutiniškai po 15 taškų ir 15,4 naudingumo balo.

P.Jankūnas komandos draugui pagal naudingumo balus nusileido labai nežymiai – rinko vidutiniškai 15,6. Tiesa, jo rezultatyvumas buvo kiek mažesnis – 10,8 taško per susitikimą.

Savo nuomonę dėl finalo serijos MVP pareiškė ir Šarūnas Jasikevičius:

„Žinau, kad MVP bus Randle’as ir tai yra pelnyta. Be kalbos. Bet yra daug kitų faktorių. Pavyzdžiui, Jankūnas yra absoliutus lyderis. Kitas pavyzdys – Robertas Javtokas. Jo indėlis toks, kad mažais dalykais jis gali labai paveikti rungtynių eigą, jis sukuria tokią atmosferą treniruotėse, rūbinėje…“, – MVP balsavimo baigčiai intrigos įnešė Šaras.