Penktadienį Pekino olimpinėse žaidynėse išdalinti medalių komplektai akrobatiniame slidinėjime ir greitajame čiuožime.

Vyrų akrobatinio slidinėjimo kroso finalą laimėjo šveicaras Ryanas Regezas. 29-erių sportininkui tai buvo pirmas olimpinis medalis per karjerą. Sidabrą pelnė jo tautietis Alexas Fiva, o bronzą – rusas Sergejus Ridzikas.

Šios rungties aštuntfinalyje buvo galima išvysti vieną dramatiškiausių visų žaidynių finišų. Dėl antrojo kelialapio į ketvirtfinalį kovojo austras Tristanas Takatsas ir japonas Ryo Sugai. Jie finišo liniją kirto praktiškai vienu metu ir plika akimi niekas negalėjo pasakyti, kuris iš jų buvo pirmesnis. Kaip buvo matyti iš fotofinišo, sportininkų slidės buvo praktiškai toje pačioje vietoje, bet T. Takatsui pavyko toliau ištiesti ranką nei R. Sugai, todėl austras žengė tolyn, o japonui žaidynės apmaudžiai baigėsi.

Dramatiškas T. Takatso ir R. Sugai fotofinišas

Vyrų 1000 m greitojo čiuožimo rungtyje olimpiniu čempionu tapo olandas Thomasas Krolas. Jis distanciją įveikė per 1 min. 7.92 sek. 29-erių atletas laimėjo pirmą olimpinį auksą per karjerą. Pekine jis taip pat laimėjo sidabrą 1500 m distancijoje. Antras finišavo kanadietis Laurentas Dubreuilis (1:08.32), o trečias – norvegas Haavardas Holmefjordas Lorentzenas (1:08.48). Beje, netoli lyderių buvo ir estas Martenas Liivas (1:08.65). Jam iki bronzos trūko tik 0.17 sek.

Penktadienį taip pat paaiškėjo vyrų kerlingo turnyro bronzos medalių savininkai. Mažajame finale kanadiečiai 8:5 nugalėjo Pjongčango olimpinius čempionus amerikiečius. Didysis finalas vyks sekmadienį. Jame britai žais su švedais.

Iki olimpiados pabaigos dar liko 2 dienos, o valstybių įskaitoje jau buvo pagerintas visų laikų rekordas. Norvegija iškovojo 15 aukso medalių – tiek per vienas žiemos žaidynes dar nebuvo pelniusi nė viena valstybė. Ankstesnis rekordas buvo 14 aukso medalių. Tiek 2010 m. Vankuveryje laimėjo Kanada, o 2018 m. Pjongčange – Norvegija.

Norvegai Pekine iš viso turi 15 aukso, 8 sidabro ir 11 bronzos medalių. Antra lieka Vokietija (10, 7, 5), trečia – JAV (8, 8, 5). Latvija ir Estija turi po 1 bronzos medalį bei dalijasi 25-28 vietomis kartu su belgais bei lenkais.