57
R. Jokubaitis.  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Rokas Jokubaitis vėl sužaidė geras rungtynes Eurolygos ketvirtfinalio serijoje, o jo atstovaujama „Barcelona“ ir trečią kartą 77:66 įveikė Kauno „Žalgirį“ ir iškovojo bilietą į turnyro finalinį ketvertą.

57

Lietuvis trečiadienio vakarą Nemuno saloje per 23 minutes įmetė11 taškų ir atliko keturis rezultatyvius perdavimus ir sugriebė tiek pat kamuolių.

Nuo suoliuko į mačą įsitraukęs įžaidėjas vienu ketvirtojo kėlinio viduryje ypač gavo pylos nuo Š. Jasikevičiaus dėl vieno prasto sprendimo puolime.

Ir nors katalonai pirmoje mačo pusėje puolime išvis nežibėjo, bet nuo žalgiriečių kiek atitrūko po pertraukos, ypač į priekį juos patempė taiklūs tritaškiai metimai.

Būtent tada abi komandos atkuto puolime, bet Šaro kariauna vis dažniau surasdavo geras opcijas puolime ir šansus išnaudodavo. Galiausiai svečiai atitolo dviženkliu taškų skaičiumi ir šventė pergalę.

„Iš pradžių baimė matėsi mūsų žaidime. Kvailos klaidos, daug kamuolių pametėme. Mums nesukrito metimai, o jie rizikavo. Patys matėte, per ilgąją pertrauką, mes buvome sumetę tik 29 taškus, o jie 26.

Taigi, ir jie, ir mes jaudinomės. Prireikė laiko, bet paskui tikrai susiėmėm ir žaidėm gerą žaidimą. O dabar turime bilietą į finalo ketvertą“, – po rungtynių sakė R. Jokubaitis.

Ką treneris akcentavo pirmoje pusėje?

Kvailas klaidas. Mes žinojome, kad jeigu šias rungtynes laimime serijos rezultatas 3-0 ir turime keletą laisvų dienų atsistatymui iki kitų rungtynių. Būtent tai ir buvo mūsų mintyse. Norėjome viską daryti su dviguba energija, tačiau tai nepasisekė ir pasipylė klaidos.

Treneris tikrai per ilgąją pertrauką nepagyrė už tai. Vėliau tai susitvarkėm, gynyba irgi manau buvo nebloga ir antroje pusėje buvo visai kitoks žaidimas.

Kaip pačiam sekėsi su 15 tūkst. žiūrovų susigyvent?

Iš pradžių buvo jauduliukas. Ypač apšilime, kai himną Lietuvos giedojo, tai emocija buvo neįtikėtina. Tačiau žaidžiame krepšinį dėl tokių emocijų.

Kaune įspūdinga atmosfera ir labai smagu čia žaisti. „Žalgirio“ fanai nuostabūs, manau, visa komanda jiems turi padėkoti už tokį palaikymą šio sezono metu.

Kaip manai ar po šios serijos bus kas iš lietuvių finalo ketverte palaikys?

Čia sunkus klausimas. Tikrai girdėjau visko. Girdėjau, kad ir gausim, kad ir žmonės nusisuko nuo mūsų po įvykių Barselonoje. Tikiuosi, kad bus lietuvių, kurie palaikys ir nusipirko bilietus į finalo ketvertą. Matysime. Mes atvažiuosime daryti savo darbo ir tas faktas, kad žaisime Kaune dar smagesnis.

Kas buvo per epizodas su Arnu Butkevičiumi?

Nieko nebuvo. Patys nesupratome, kas ten įvyko.

Po praeitų rungtynių gavai nemalonių žinučių iš „Žalgirio“ fanų. O po šių dar negavai?

Aš manau, kad gausiu. Rungtynių metu replikų girdėjau šiek tiek iš galo. Tačiau čia yra atkrintamosios, taip būna. Toks yra krepšinis, visi laimingi nebus. Manau nereikia kreipti į tai dėmesio, reikia dirbti savo darbą.

Kokios mintys dėl rinktinės vasarą?

Kaip matėte šią vasarą nukraujuoti galime, sudėtis gali keisti. Nežinau, kaip yra iš tiesų ir kiek ten teisybės yra. Bus gal kiek kitokia rinktinė šiemet, bet aš dalyvausiu 100 proc. Nežinau kaip kitiems žaidėjams, bet man rinktinė yra ta vieta, kur smagu ginti šalies vardą. Laukiu rintinės.

O apie NBA nemąstai?

Prioritetas yra rinktinė.

Kaip vertini grupę pasaulio čempionate?

Normali grupė. Žinome, kad norint patekti į aštuntuką pasaulio čempionate reikia sugebėti bet ką nugalėti.

Grįžtant prie Eurolygos, kaip manai, kaip gali baigtis Madrido ir Belgrado ekipų serija?

Aš manau, kad viskas gali prasitęsti iki penkių rungtynių. Dabar kai M. Lessortas grįžta, W. Tavaresui bus sunkiau. Bet žiūrint kaip vakar „Real“ žaidė prie Belgrado arenos fanų, gali būti, kad penkių rungtynių prireks.

Buvo laimės šokis po šios pergalės. Ką tarpusavyje kalbatės rūbinėje apie šią atkrintamųjų seriją?

Dar darbas nebaigtas. Čia tik mažas džiaugsmas. Visą laiką labai sunku būdavo atkrintamosiose, tai dabar atgaiva. Dabar pavyko reikalus greičiau sutvarkyti, tai džiaugiames, o toliau kibsime į darbus.