17
V. Micičius. (nuotr. SCANPIX)

Penktadienį Kelne prasidėjo Eurolygos finalinis ketvertas. Pirmajame pusfinalyje pergalę ir bilietą į finalą iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa, kuri po dramatiškos kovos 89:86 (25:15, 24:22, 22:18, 18:31) pranoko titulą gynusį Maskvos CSKA klubą.

17

Stambulo ekipa į priekį išsiveržė jau nuo pat mačo pradžios. Dar pirmajame kėlinyje jie susikrovė dviženklę persvarą.

Vien per pirmąsias dešimt minučių jie buvo pataikę 5 iš 6 tritaškių.

Paskui skirtumas išliko stabilus, „Anadolu Efes“ vienu metu pirmavo 34:22. Į priekį turkus ypač vedė lyderis Vasilije Micičius.

Trečiajame kėlinyje V. Micičius tiesiog skrajojo aikštėje, o po trijų minučių trečiajame kėlinyje Stambulo ekipa jau pirmavo net 60:39.

Willy Clyburnas bandė gelbėti CSKA, bet turkai irgi gana lengvai vis surasdavo gana greitų atsakų.

Galų gale į lemiamą šturmą CSKA kilo ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai surengė tris atakas be atsako, pataikydami tolimus metimus.

Paskui W. Clyburnas pataikė dvitaškį, Danielis Hackettas greitoje kontratakoje įmetė du taškus su pražanga ir Rusijos ekipa priartėjo iki 76:81.

„Anadolu Efes“ žaidime atsirado įtampa. CSKA pagaliau sumažino skirtumą visiškai iki minimumo. Jie turėjo kelis iš eilės šansus ir persverti rezultato, tačiau nepataikė ir Stambulo ekipa išlaikė minimalią persvarą.

Sh. Larkinas lemiamu momentu pataikė tik vieną baudos metimą, tad CSKA turėjo 7 s. ir minus dviejų taškų deficitą, bet W. Clyburno tritaškis buvo netaiklus, tad „Anadolu Efes“ šventė pergalę 89:86.

Nesustabdomai „Anadolu Efes“ gretose žaidė šio sezono Eurolygos MVP V. Micičius, kuris pelnė 25 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau surinkęs 5 asmenines pražangas dar likus trims minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos prisėdo ant suolelio.

CSKA gretose W. Clyburnas surinko 26 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 25 (6 rez. perd..), Sertačas Šanli 19 (8 atk. kam.), Rodrigue’as Beaubois 15 (3/4 trit.), Shane’as Larkinas 11, Krunoslavas Simonas 10 (6 atk. kam.).

CSKA: Willas Clyburnas 26 (7 atk. kam.), Danielis Hackettas 17, Gabrielis Lundbergas 15, Tornike Shengelia 10 (7 atk. kam.), Ivanas Uchovas 8.

Finale „Anadolu Efes“ sekmadienį susigrums su „Barcelona“ arba Milano „AX Armani“.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Anadolu Efes“ 89:86 CSKA (25:15, 24:22, 22:18, 18:31)

Jį CSKA pradėjo jau kitomis nuotaikomis. Po kelių tolimų metimų iš eilės pagaliau pavyko priartėti bent iki 10 taškų, kas privertė Stambulo ekipos trenerį pirmą sykį mače paprašyti minutės pertraukėlės.

Vis dėlto „Anadolu Efes“ vėliau sugebėjo kiek atstatyti pusiausvyra ir vėl padidino persvarą iki 79:67.

Bet CSKA nebuvo linkusi pasiduoti. W. Clyburnas pataikė dvitaškį, Danielis Hackettas greitoje kontratakoje įmetė du taškus su pražanga ir Rusijos ekipa priartėjo iki 76:81.

CSKA visiškai atsigavo ir ėmė nuolat įveikti Stambulo ekipos gynybą. Netrukus „Anadolu Efes“ lyderis V. Micičius gavo penktąją asmeninę pražangą, o dar po kelių atakų CSKA pataikę baudas atsilikinėjo tik 86:87.

CSKA turėjo du šansus persverti rezultatą, bet prametė.

Vis dėlto netaiklūs baudos metimai suteikė jiems dar šansą išplėšti bent pratęsimą, bet W. Clyburnas buvo netaiklus.

Trečias kėlinys: „Anadolu Efes“ 71:55 CSKA (25:15, 24:22, 22:18)

Po pertraukos į aikštę „Anadolu Efes“ išėjo lygiai taip pat susikaupę. V. Micičius tiesiog skrajojo aikštėje, tuo metu jis jau buvo pelnęs 20 taškų, o „Anadolu Efes“ persvara padidėjo iki 19 taškų (58:39).

CSKA surengdami mini spurtus vis pabandydavo rimčiau pasipriešinti turkams, bet šie tuoj pat atsakydavo irgi taikliais metimais.

Kėliniui besibaigiant persvara dar labiau išaugo..o „Anadolu Efes“ ėmė triuškinti varžovus. Willy Clyburnas dar bandė gelbėti CSKA, bet Stambulo ekipa pirmavo 71:55.

Antras kėlinys: „Anadolu Efes“ 49:37 CSKA (25:15, 24:22)

Per pirmąsias kelias minutes vaizdas per daug nepasikeitė. CSKA pabandė naudoti kietesnę gynybą, bet Stambulo ekipa vis surasdavo kelius rusų krepšio link.

Po keturių minučių „Anadolu Efes“ pirmavo 34:22.

Eurolygos MVP V. Micičius demonstravo nuostabų žaidimą. Po jo tritaškio skirtumas padidėjo iki 14 taškų, vėliau CSKA atsakė keliais metimais.

„Anadolu Efes“ kėlinuko pabaigoje į priekį tempė Shane'as Larkinas. Stambulo ekipa po 20 minučių pirmavo 49:37.

Pirmas kėlinys: „Anadolu Efes“ 25:15 CSKA

Mačo pradžioje abi komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (2:2). Bet tada Stambulo ekipa atsakė keliomis atakomis iš eilės ir pirmavo 8:2.

Sužaidus keturias minutes CSKA bandė priartėti, bet tada turkai prapliupo tritaškiais. Po Rodrigue Beauboiso antrojo tolimo metimo „Anadolu Efes“ pirmavo 19:11.

Turkijos ekipa laikė žaidimo gijas savo rankose. Netrukus jie pataikė dar vieną tolimą metimą, o CSKA strigo puolime ir atrodė vis dar nerandanti savojo žaidimo.

Kėlinuko pabaigoje „Anadolu Efes“ puolimo mašina toliau rinko taškus, o po dešimties minučių komanda jau prieš CSKA pirmavo 25:15.