„Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

Paskutinę sekundę „Lietuvos rytas“ sugebėjo įveikti „Neptūną“

galutinis rezultatas 87:86

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyksta „Neptūno“ ir „Lietuvos ryto“ krepšininkų mačas.

Aikštės šeimininkai (25/4) pirmauja LKL čempionate, vilniečiai (23/4) - treti. „Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tokiu penketu: Ž.Janavičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas ir A.Kavaliauskas.

Susitikimo pradžioje abi komandos kovėsi tašką į tašką - 10:10. Vilniečiai laimėjo atkarpą 4:0, netrukus dar du taškus pridėjo aikštėje pasirodęs T.Leslie - 16:10 (6 min.). Po M.Gecevičiaus tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 19:12, tačiau kėlinio pabaigoje „Neptūnas“ priartėjo 22:19.

Aikštelės šeimininkai antrą kėlinį pradėjo spurtu 6:0 ir A.Butkevičiaus dėjimu (22:25). Ekipos apsikeitė taikliomis atakomis ir rezultatas tapo lygus (27:27).

G.Orelikas pataikė iš toli (30:27), dvitaškiu į tai atsakė M.Mažeika, o dar du taškus su pražanga pridėjo M.Shakuras.

Dar keturis taškus pelnę klaipėdiečiai įgijo rekordinę persvarą (30:36).

K.Lavrinovičius už netramdomas emocijas buvo nubaustas technine pražanga, o baudas realizavęs D.Gailius padidino atotrūkį. Svečiai atgijo ir po A.Juškevičiaus tritaškio sušvelnino rezultatą (40:43). Po dviejų kėlinių pirmavo „Neptūnas“ 40:43.

„Lietuvos rytas“ toliau bandė vytis aikštės šeimininkus, tačiau uostamiesčio klubas išlaikė persvarą. Trečiojo kėlinuko pabaigoje G.Orelikas pataikė dvitaškį ir komandas vėl skyrė 3 taškai (60:63).

M.Gecevičius smeigė tritaškį, tačiau taiklūs „Neptūno“ šūviai leido K.Maksvyčio auklėtiniams susigrąžinti pranašumą.

G.Gailius ir M.Gecevičius apsikeitė tolimais metimais - 74:77 (36 min.).

Vilniečiai nesugeba per 24 sek. surengti atakos, kai šeimininkų gynybos gniaužtuose įstringa Ž.Janavičius. K.Maksvytis prašo minutės. Liko 1 min. 14 sek. M.Mažeika prameta, bet V.Šarakauskas atkovoja kamuolį. D.Zavackas taikus – 84:51, likus 40 sek. Prasižengia M.Mažeika, A.Kavaliauskas sumeta baudas – 84:83.

Liko 30 sek. Kamuolys po M.Shakuro metimoišsisuka iš krepšio, o A.Juškevičius po greitos svečių atakos taiklus – 84:85. „Neptūnui“ liko 4,9 sek. surengti ataką. K.Maksvytis prašo minutės. M.Girdžiūnas pataiko dvitaškį, likus 0,8 sek. -- 86:85. M.Gecevičius iš užribio pakabina kamuolį virš „Neptūno“ krepšio, ir M.Moseris ore pagavęs kamuolį pataiko -- 86:87. Teisėjai žiūri įrašą, ar vilnietis pataikė laiku. Pergalę švenčia „Lietuvos rytas“ – 87:86!