Tarptautinė teniso federacija (ITF) 2010 metų pasaulio teniso čempionais paskelbė ispaną Rafaelį Nadalį ir danę Caroline Wozniacki.

R. Nadalis šį titulą pelnė antrąjį, o C. Wozniacki - pirmąjį kartą.

24-erių metų R. Nadalis metus baigė būdamas pirmoje pasaulio reitingo vietoje. Ispanijos tenisininkas šiemet laimėjo tris iš keturių "Grand Slam" serijos turnyrų - atvirąjį Prancūzijos čempionatą („French Open"), Vimbldono turnyrą ir atvirąjį JAV čempionatą („US Open"). Jis tapo vos septintuoju tenisininku, kuriam per savo karjerą pavyko tapti visų keturių "Grand Slam" turnyrų nugalėtoju. Ispanas atvirąjį Australijos čempionatą („Australian Open) laimėjo 2009-aisiais.

20-metė C. Wozniacki taip pat metus baigė būdama pasaulio reitingo viršūnėje. Iki šiol nei vienam Danijos tenisininkui ar tenisininkei nebuvo pavykę užkopti į pasaulio reitingo viršūnę.

C. Wozniacki šiemet laimėjo šešis turnyrus.

Vyrų dvejetų čempionais septintąjį kartą per pastaruosius aštuonerius metus tapo amerikiečiai broliai Bobas ir Mike'as Bryanai, o moterų - argentinietė Gisela Dulko ir italė Flavia Pennetta.

Jaunimo (iki 18 metų) čempionais tapo kolumbietis Juanas Sebastianas Gomezas ir rusė Darja Gavrilova.