Helsinkyje (Suomija) ir Stokholme (Švedija) vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato H grupėje trečiadienį olimpinė čempionė Kanados rinktinė 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) nugalėjo šveicarus ir tapo grupės lydere.

Pergalingą įvartį 49-ąją min. Kanados ekipai pelnė Ryanas Getzlafas. Kanadiečiai po 4 rungtynių turi 10 taškų.

Kitose H grupės rungtynėse Slovakijos komanda 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) nugalėjo autsaiderius Kazachstano ledo ritulininkus. Slovakai, po 4 rungtynių turintys 6 taškus, H grupėje žengia treti.

S grupėje pasaulio vicečempionė Švedijos rinktinė 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) įveikė vokiečius ir tapo vienvalde grupės lydere. Švedai turi 12 taškų iš tiek pat galimų.

Kitose S grupės rungtynėse Norvegijos komanda 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) nugalėjo italus. Pasaulio čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į dvi grupes. 1-4 vietas užimsiančios rinktinės pateks į atkrintamąsias varžybas.

Trečiadienio rungtynių rezultatai.

H grupė.

Slovakija - Kazachstanas 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Kanada - Šveicarija 3:2 (0:1, 1:0, 2:1).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Kanada 4 3 0 1 0 17-11 10

2. Suomija 3 3 0 0 0 7- 2 9

3. Slovakija 4 2 0 0 2 10- 8 6

4. Šveicarija 4 2 0 0 2 12-11 6

5. JAV 3 1 1 0 1 14-10 5

6. Baltarusija 3 1 0 0 2 5- 6 3

7. Prancūzija 3 1 0 0 2 10-17 3

8. Kazachstanas 4 0 0 0 4 8-18 0.