23
Farerų Salos – Portugalija (nuotr. SCANPIX)

Atrankoje į pasaulio futbolo čempionatą sužaistos dar devynios rungtynės. Nors didesnių staigmenų užfiksuota nebuvo, tačiau Belgija ir Portugalija be gailesčio sutalžė savo varžovus, o Latvija ir Estija patyrė pralaimėjimus.

23

A grupė

Baltarusiai nesugebėjo įveikti Liuksemburgo, rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Į priekį Baltarusijos futbolininkus 80-ąją minutę išvedęs buvo Pavelas Savitskijus, tačiau jau už 5 minučių rezultatą išlyginti pavyko Aurelienui Joachimui. Beje, 44-ąją minutę už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Liuksemburgo žaidėjas Dirkas Carlsonas.

Kitose rungtynėse Europos čempionato finalininkė Prancūzija nugalėjo Nyderlandus 1:0. Vienintelį įvartį 30-ąją minutę pelnė šiuo metu brangiausias ir, tikriausiai, labiausiai kritikuojamas Paulis Pogba.

Švedija be jokio vargo 3:0 nugalėjo Bulgariją. Įvarčius nugalėtojams pelnė Ola Toivonenas (39`), Oscaras Hiljemarkas (45`) ir Victoras Nilssonas Lindeloefas (58`).

B grupė

Šveicarija išvykoje nesunkiai įveikė Andoros futbolininkus. 11-os metrų baudinį 19-ąją minutę realizavo Fabianas Scharas, skirtumą padidino Admiras Mehmedi (77`). Paguodos įvartį Andorai pelnė Alexandre Martinezas Gutierrezas (90`).

Farerų Salų žaidėjams teko namų stadioną palikti nunarintomis galvomis. Jie net 0:6 buvo pervažiuoti Portugalijos rinktinės buldozerio. Pirmus tris įvarčius sukalė Andre Silva (12`, 22` ir 37`), vėliau pasižymėjo Cristiano Ronaldo (65`), Joao Moutinho (90`) ir Joao Cancelo (90`).

Broliukai latviai namuose 0:2 nusileido Vengrijos vienuolikei. 10-ąją minutę įvartį mušė Adamas Gyurcso, o galutinį smūgį sudavė Adamas Szalai (77`).

I grupė

Estams nepasisekė. Jie 0:2 namuose nusileido graikams. Pirmąjį įvartį jau antrą minutę įmušė Vasiliosas Torosidis, o 61-ąją minutę persvarą užtvirtino Konstantinosas Stafylidis.

Bosnija ir Hercegovina rungtynių pabaigoje palaužė Kiprą 2:0. Abu įvarčius nugalėtojams pelnė Edinas Džeko (70` ir 81`).

Ambicingieji belgai net 0:6 išvykoje sumušė Gibraltarą. Tris įvarčius pelnė Christianas Benteke (1`, 43` ir 55`), po vieną pridėjo Axelis Witselis (19`), Driesas Mertensas (51`) ir Edenas Hazardas (79`).