Tamperėje ir Helsinkyje (Suomija) vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionato elitiniame divizione užtikrintą pergalę iškovojo Suomijos rinktinė (9 tšk.), kuri 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) įveikė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ledo ritulininkus (3 tšk.).

Suomiai puikiai sužaidė antrąjį kėlinį, kuriame du kartus išnaudojo kiekybines persvaras ir taip pat pelnė įvartį žaidžiant lygiomis sudėtimis.

Po kartą Suomijos rinktinėje pasižymėjo Mikaelis Granlundas (17:20), Valtteri Filppula (24:42), Sakari Manninenas (25:36) ir Mikko Lehtonenas (30:50).

Vienintelį įvartį rezultatui jau esant 0:4 JAV rinktinei pelnė Alexas Galchenyukas (58:22).

JAV rinktinei tai buvo pirmoji nesėkmė per trejas rungtynes, tuo tarpu suomiai žygiuoja be pralaimėjimų ir iškovojo visas tris pergales.

Kitas rungtynes Suomijos rinktinė žais gegužės 18-ą prieš Švediją (6 tšk.), tuo tarpu JAV ekipa gegužės 19-ą susikaus su Didžiąja Britanija (1 tšk.).

Tuo pat metu vykusiose A grupės rungtynėse Vokietijos rinktinė (6 tšk.) 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) palaužė Prancūziją (3 tšk.).

Jau pirmojo kėlinio pradžioje kiekybinę persvarą sėkmingai išnaudojo Danielis Fischbuchas (2:04) ir išvedė Vokietijos rinktinė į priekį.

Įpusėjus kėliniui jau vokiečiai pažeidė taisykles, o dauguma pasinaudojo Alexandre‘as Texieras (14:48) ir išlygino rezultatą.

Visgi dar prieš pirmojo kėlinio pabaigoje Alexanderis Ehlas (17:51) sugebėjo pelnyti įvartį rungtyniaujant lygiomis sudėtimis ir atstatė vieno Vokietijos įvarčio pranašumą.

Antrojo kėlinio viduryje Hugo Galletas (31:18) vėl lygino rezultatą, bet pergalingą Vokietijos rinktinės įvartį trečiojo kėlinio pradžioje pelnė Leonhardas Pfoderlas (45:45).

Nors prancūzai likus žaisti 2 min. 29 sek. pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai jų neišgelbėjo ir jiems nepavyko išplėšti pratęsimo.

Vokietija kitas rungtynes žais gegužės 19-ą prieš Daniją (3 tšk.), tuo tarpu prancūzai gegužės 18-ą susikaus su Italija (0 tšk.).

Į ketvirtfinalius pateks po keturias geriausias grupių komandas, o į žemesnį, pirmojo diviziono A grupę nukris paskutinės grupių komandos bei kitais metais rungtyniaus prieš Lietuvos rinktinę.

2021 m. Pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Kanada, antrą vietą užėmė Suomija, o trečia liko JAV rinktinė.

Kanadiečiai yra pasaulio čempionatų rekordininkai ir savo sąskaitoje turi jau 27 aukso medalius, 15 sidabro ir 9 bronzas – viso 51 medalį.