Oberhofe (Vokietija) tęsiasi pasaulio biatlono čempionatas, kuriame šeštadienį medalius dalinosi vyrų 10 km sprinto lenktynių dalyviai.

Auksą iškovojo pagrindinis favoritas norvegas Johannesas Thingnesas Boe. Sezono lyderiui triumfuoti nesutrukdė net ir vienas baudos ratas – jis finišavo per 23 min. 21.7 sek. 29-erių J.T.Boe jau 14-ą kartą tapo pasaulio čempionu ir iš viso laimėjo 26-ą pasaulio čempionatų medalį per karjerą.

J.T.Boe su 14 aukso medalių visų laikų rikiuotėje įsitvirtino antroje vietoje. Jį lenkia vienintelis tautietis Ole Einaras Bjoerndalenas (20 aukso, 14 sidabro, 11 bronzos).

Antras Oberhofe buvo J.T.Boe brolis Tarjei (+14.8 sek., 0 baudos ratų), o trečias buvo dar vienas norvegas Sturla Holmas Laegreidas (+39.9, 1). Sėkmingai pasirodė mūsų kaimynas latvis Andrejus Rastorgujevas. Jis finišavo 7-as (+1:02.4, 0).

Lietuvos sportininkams šį kartą trasoje trūko greičio. Vytautas Strolia su 2 baudos ratais finišavo 42-as (+2:35.9, 2). Jam tai – vienas blogiausių šio sezono rezultatų. Tiesa, į persekiojimo lenktynes jis pateko.

Kiti lietuviai vyrų persekiojimo lenktynėse nedalyvaus. Tomas Kaukėnas sprinte finišavo 70-as (+3:23.2, 3), Karolis Dombrovskis – 85-as (+4:03.3, 1), o Maksimas Fominas – 95-as (+4:54.4, 4) tarp 111 dalyvių.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje lyderių trejetą sudaro norvegai J.T.Boe (1139 taškai), S.H.Laegreidas (920) ir Vetle Sjaastadas Christiansenas (588). V.Strolia (243) yra 22-as, o K.Dombrovskis (27) užima 61-ą vietą.

Sekmadienį Oberhofe vyks tiek moterų, tiek vyrų persekiojimo lenktynės.