Atkeltose VII-ojo NKL turo rungtynėse tarp Pakruojo „Merestos" ir Šakių „Zanavyko“ komandų žiūrovai išvydo dvi visiškai skirtingas rungtynių dalis, teigiama pranešime spaudai.

Po pirmųjų dviejų kėlinių atrodė, jog pakruojiečiai sutriuškins varžovus iš Šakių. Po kitų dviejų jie džiaugėsi išnešę sveiką kailį ir vos išsaugoję pergalę 78:72 (15:13; 21:8; 24:26; 18:25).

Rungtynės prasidėjo taikliu “Zanavyko" lyderio Edgaro Stanionio dvitaškiu metimu, į kurį jau kitoje atakoje tritaškiu atsakė Ignas Vaitkus. Vėliau abiems komandoms pralaužti varžovų gynybą darėsi vis sunkiau. Aikštelės šeimininkai tik pačioje kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį ir laimėjo jį 15:13.

Antrojo kėlinio pradžioje „Meresta“ surengė dvi greitas atakas, kurių smaigalyje atsidūrė Deividas Keburys. E.Stanioniui atsakius taikliu tolimu metimu (19:16) šakiečiams prasidėjo 5 minučių taškų sausra, kurią nutraukti svečiams pavyko tik nuo baudų metimais. Per tą laiką Tomas Gaidamavičius, Linas Kivyta įmetė po tritaškį, Ignas Vaitkus iš trijų taškų zonos tiksliai atakavo du kartus ir aikštelės šeimininkams sukrovė penkiolikos taškų persvarą - 31:16.

Trečiasis kėlinys prasidėjo itin greitu abiejų komandų žaidimu. Sužaidus keturias minutes „Merestos“ persvara siekė 14 taškų (48:34), o po dar dviejų minučių išaugo iki rekordinės - 55:36. Čia šeimininkai sustojo.  „Zanavyko“ spurtavo 7:0 ir kiek sumažino atsilikimą. Po trečiojo ketvirčio rezultatu 60:47 pirmavo Pakruojo komanda.

Ketvirtajame kėlinyje Šakiai prisiminė, ko atvažiavo. Suaktyvinę gynybą svečiai keturias minutes neleido „Merestos“ krepšininkams pelnyti  taškų, o patys įmetė 11 ir iš saugios persvaros neliko nieko - 60:58. Šeimininkus iš sąstingio išjudino taiklus T.Gaidamavičiaus tritaškis metimas, tačiau Regimantas Ostreika (“Zanavykas„) atsakė tuo pačiu. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė vienas taškas (66:65). Po šeimininkų trenerio Dainiaus Bertulio paprašytos minutės pertraukėles “Meresta“ pelnė 5 taškus, atitrūko ir iki rungtynių pabaigos nebeleido šakiečiams priartėti  arčiau nei 4 taškais. NKL lyderiai šventė dar vieną pergalę savų žiūrovų akivaizdoje 78:72.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Tomas Gaidamavičius – 19. “Merestos„ lyderis atkovojo 6 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Deividas Keburys ir Ignas Vaitkus įmetė po 17 taškų, 10 pridėjo Audrius Povilaitis. “Zanavyko“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Edgaras Stanionis ir Marijus Užupis. Pirmasis pelnė 25 taškus, antrasis įmetė 14taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

Su šešiomis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu Pakruojo “Meresta" tapo vienvalde NKL turnyrinės lentelės lydere. Likusios komandos septintojo turo rungtynes žais penktadienį.