14
Jonas Valančiūnas (nuotr. SCANPIX)

NBA atkrintamose varžybose po dviejų iš eilės pralaimėjimų atsigavo Toronto „Raptors“ klubas.

14

Kanados komanda namuose 108:98 (23:24, 25:23, 31:31, 29:20) palaužė Vašingtono „Wizards“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį rezultatu 3:2.

Viso susitikimo metu taškas į tašką kovojusių komandų dvikovos baigtį nulėmė ketvirtasis kėlinys.

J.Valančiūnas šioje serijoje nebuvo sužaidęs nė minutės ketvirtajame kėlinyje, tačiau šį kartą Dwane'as Casey juo pasitikėjo lemiamomis akimirkomis ir tai atnešė komandai pergalę.

Gautą šansą lietuvis išnaudojo su kaupu.

Aukštaūgis ne tik per paskutiniąsias minutes pelnė 6 taškus, tačiau ir sustabdė visą eilę Johno Wallo ir Kelly Oubre prasiveržimų, dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių ir iniciavo aukso vertės pergalę nulėmusį spurtą 12:0.

Per 32 aikštėje praleistas minutes Jonas viso surinko 14 taškų (5/13 met., 4/4 baud.), 13 atkovotų kamuolių, po 2 rezultatyvius perdavimus ir blokus bei kartą perėmė kamuolį.

Tai tik septintasis kartas Valančiūno karjeroje, kai atkrintamųjų varžybų rungtynėse jam teko sužaisti daugiau nei 30 minučių.

Lemiamoje NBA sezono stadijoje uteniškis jau spėjo sužaisti 38-is susitikimus.

Puikias rungtynes sužaidęs J.Valančiūnas užfiksavo ir geriausią „+/-” rodiklį Toronto ekipoje.

Šiąnakt jam esant aikštėje šeimininkai pelnė 19 taškų daugiau, nei svečiai iš JAV sostinės.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 32 (12/24 met., 5 rez. perd.), Delonas Wrightas 18 (6/10 met., 2/2 trit., 4/4 baud.), Kyle'as Lowry 17 (7/13 met., 10 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14 taškų.

„Wizards“: Johnas Wallas 26 (10/21 met., 0/4 trit., 9 atk. kam., 9 rez. perd., 7 kl.), Bradley Bealas 20 (8/20 met.), Kelly Oubre 14 (1/7 trit.), Marcinas Gortatas 10 taškų (12 atk. kam.).