0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje pergalingai startavo čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“. Joano Plazos auklėtiniai savo aikštėje 88:73 (32:18, 24:16, 13:19, 19:20) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Kitos serijos rungtynės įvyks ketvirtadienį Vilniuje.

Startiniai komandų penketai:

„Žalgiris“: Oliveris Lafayette‘as, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Darjušas Lavrinovičius ir Mario Delašas.

„Lietuvos rytas“: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Tautvydas Lydeka.

Susitikimo pradžioje agresyviau ir sėkmingiau rungtyniavo aikštės šeimininkai, kurie po 5 iš eilės M.Kuzminsko taškų pirmavo 7:0. Po kiek daugiau nei dviejų „tuščių“ minučių pirmuosius taškus svečiams tritaškiu pelnė M.Katelynas (3:7). „Žalgiriui“ vieninteliai taškus rinko M.Kuzminskas ir D.Lavrinovičius (14:7). Naudingai nuo atsarginių suolo pakilo Tomislavas Zubčičius – 4 jo taškai paeiliui ir N.Nedovičiaus tolimas šūvis aptirpdė komandos deficitą (12:16).

Spragas gynyboje atpirko energingas žaidimas puolime – laimėję atkarpą 9:2 žalgiriečiai įgijo rekordinę persvarą (25:14). Dviem tiksliomis atakomis į tai atsakė ir „Lietuvos rytas“, iš kurių viena buvo Miltono Palacio dėjimas į krepšį. 5 taškus paeiliui pelnęs M.Kuzminskas ir jo metimą pataisęs Robertas Javtokas pirmąjį ketvirtį baigė „Žalgiriui“ pirmaujant 32:18.

Antrajame ketvirtyje savo šou surengė M.Katelynas – 2 taškai su pražanga, vėliau galingas dėjimas, o galutinai J.Plazos kantrybės taurę perpildė klaida ties vidurio linija ir lengvi Janio Blūmo taškai (25:34). Po minutės pertraukėlės vilniečiai kurį laiką atlaikė varžovų mėginimus pabėgti (28:38), tačiau 6 taškai vienos atakos metu privertė D.Bauermanną stabdyti „Žalgirio“ spurtą (28:44)

Po jos R.Seibutis ir M.Katelynas dvitaškiais papildė komandos taškų kraitį, tačiau vėliau iniciatyva pateko į Kauno klubo rankas – laimėta atkarpa 12:0 visiškai sužlugdė vilniečius. Iki paskutinių ketvirčio akimirkų žalgiriečiai iš toli atakavo idealiai (6/6 bandymų). Po ilgos pertraukos skylę varžovų gynyboje surado R.Seibutis, kiek sumažinęs atsilikimą. Įpusėjus mačui „Žalgiris“ priekyje 56:34.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkų žaidimas ėmė šlubuoti, tačiau ir sostinės klubo krepšininkams nepavyko išnaudoti visų progų – per pirmąsias 3 ketvirčio minutes vienintelis taškus rinko N.Nedovičius, o vėliau prie jo prisijungė ir T.Lydeka (43:56).

Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ kilo į šturmą ir per kelias minutes susigrąžino triuškinantį pranašumą (65:48). Besibaigiant kėliniui Steponas Babrauskas dviem baudos metimais atidarė savo taškų sąskaitą. Šiek tiek intrigos įnešė J.Blūmas, aidint trečiojo ketvirčio sirenai pataikęs sudėtingą tritaškį. Sužaidus 30 minučių „Žalgiris“ išlaikė tvirtą persvarą – 69:53.

Paskutiniame kėlinyje krepšininkai dažniau klydo, nei sėkmingai užbaigdavo atakas. Bene gražiausiu rungtynių momentu tapo epizodas, kai O.Lafayette‘as perdavė kamuolį M.Kuzminskui, o pastarasis iššokęs aukščiau už visus pagavo ore kamuolį ir jį sugrūdo į krepšį. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ pirmavo 75:58. Abi ekipos dažniausiai taškus rinko nuo baudų metimo linijos, o visus arenoje susirinkusius aistruolius pritildyti nusprendė T.Zubčičius, įspūdingu dėjimu sudrebinęs krepšį (68:80). Mačo pabaigoje svečiams labiau priartėti nepavyko, o „Žalgiris“ pergalę dėjimu įtvirtino M.Kuzminskas – 88:73.

LKL reguliariajame sezone komandos buvo susitikusios du kartus. Pirmojo rato mačą Vilniuje laimėjo „Žalgiris“ 90:79, o prieš porą savaičių Kaune pergalę po pratęsimo 73:70 išplėšė „Lietuvos rytas“.

Antrosios finalo serijos iki keturių pergalių rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Vilniuje. Trečią kartą komandos susitiks „Žalgirio“ arenoje šį šeštadienį, gegužės 4 dieną.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas (7/8 dvitaškiai) 22, O.Lafayette‘as (4/7 tritaškiai) 20, D.Lavrinovičius 11, R.Javtokas (9 atk. kam.) 10, R.Kaukėnas 8, D.McGrathas 7, K.Lavrinovičius 4, A.Juškevičius ir M.Popovičius po 3.

„Lietuvos rytas“: T.Zubčičius (7/7 dvitaškiai) 14, M.Katelynas (3/3 dvitaškiai) 12, N.Nedovičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) 11, A.Jomantas ir J.Blūmas po 8, T.Lydeka (7 atk. kam.) 7, R.Seibutis 4, S.Buterlevičius 3, S.Babrauskas, M.Palacio ir P.O‘Bryantas po 2.