30
Vilanovos universiteto komanda laimėjo NCAA finalą (nuotr. SCANPIX)

Istorinę pergalę Nacionalinės koledžų atletų asociacijos (NCAA) finale iškovojo Vilanovos universiteto komanda.

30

„Laukinės katės“ San Antonijuje vykusiame mače 79:62 (37:28, 42:34) nugalėjo Mičigano universiteto „Wolverines“ ekipą.

Dar prieš rungtynes favorite laikyta Vilanovos universiteto ekipa ne iš karto šovė į priekį – likus žaisti 3 minutes pirmajame kėlinyje komandas skyrė vos vienas metimas (30:28).

Tačiau sėkminga kėlinio pabaiga ir gera antrojo ketvirčio pradžia tapo ankstyvos „Wildcats“ pergalės pranašais.

Įpusėjus antrajam ketvirčiui Mikalo Bridgeso metimas „iš eilutės“ išvetė „Wildcats“ į priekį itin solidžia persvara – 53:36.

Sėkmingą žaidimo kreivę išlaikiusi Vilanovos ekipa varžovams intrigos sugrąžinti neleido bei iškovojo trofėjų.

Visą kovo mėnesį tiesiog dominavusi „Wildcats“ ekipa pasiekė ne vieną rekordą – tavo vos ketvirtąja šio amžiaus ekipa turnyre triumfavusi dukart per trejus metus.

Taip pat ji tapo pirmąja ekipa po Mičigano universiteto (2000), Djuko (2001) ir Šiaurės Karolinos (2009) universiteto rinktinių, kuri visas atkrintamųjų rungtynes laimėjo dviženkliu skirtumu.

Abi finalo ketverto rungtynes laimėti bent 16 taškų skirtumu buvo pavykę tik UCLA universiteto ekipai (1968).

Vakaro herojumi tapo nuo suolo pakilęs Vilanovos universiteto antrakursis Donte DiVicenzo, kuris pataikė 5 tritaškius ir surinko 31 tašką.

Gynėjui nėra žadama vieta Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje, todėl šis mačas gali tapti jo didžiausia karjeros sėkmės akimirka.

Talentingesniais laikomi Vilanovos studentai Mikalas Bridgesas (19 taškų, žadamas 10 šaukimas) ir Jalenas Brunsonas (9 taškai, žadamas šaukimas pirmojo rato pabaigoje) vienam vakarui tapo D.DiVicenzo pagalbininkais.

Vokiečiui Moritzui Wagneriui iš Mičigano universiteto žadamas šaukimas antrajame naujokų biržos rate.

„Wolverines“: Muhammadas Ali Abdur-Rahimas 23 (2/7 tritaškių), Moritzas Wagneris 16 (7 atk. kam.), Zavieras Simpsonas 10.

„Wildcats“: Donte DiVicenzo 31 (5/7 tritaškių, 5 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 19 (3/7 tritaškių), Jalenas Brunsonas 9 (3/8 dvitaškių, 1/5 tritaškių).