Eurolygos sezonas tęsiasi. Pajėgiausi Europos krepšinio klubai stojo į antrojo turo kovas, kuriose netrūko ir lietuviškų akcentų.

Rusijoje, Sankt-Peterburge, Artūro Gudaičio atstovaujama „Zenit“ komanda 74:70 (16:19, 19:19, 19:17, 20:15) įveikė „Barcelona“ klubą.

Šarūnas Jasikevičius ir Darius Maskoliūnas užsikrėtė COVID-19 virusu, todėl komandai vadovavo Tomas Masiulis.

Rusų klubui dėl traumos neatstovavo Artūras Gudaitis.

Beveik visos rungtynės vyko taškas į tašką, tris kėlnius priekyje tai 2, tai 5 taškais buvo „Barcelona“, tačiau dvikovos lūžis įvyko lemiame ketvirtyje, kurį šeimininkai laimėjo 20:15.

Paskutinę rungtynių minutę Barselonos komanda nepelnė nė taško, o nesportinė Nicko Calatheso pražanga Sankt Peterburgo klubą priartino prie pergalės (73:70) likus vos 12 sekundžių.

Į pergalę „Zenit“ vedė gynėjai. Kevinas Pangosas ir Billy Baronas kartu sudėjus pelnė 31 tašką, dar 16 pridėjo Alexas Poythressas.

Barsos gretose išsiskyrė dvitaškius tobulai mėtęs ir Nikola Mirotičius ir tris tritaškius pataikęs Alexas Abrinesas. Atitinkamai jie pelnė po 14 ir 11 taškų.

„Zenit“: Alexas Poythresas (11 atk. kam.) ir Billy Baronas po 16, Kevinas Pangosas  15, K.C.Riversas 11 (3/4 trit.), Willas Thomas 10 (6 atk. kam.).

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 14 (0/6 trit., 7 atk. kam.), Alejandro Abrinesas 11, Nickas Calathesas 9 (5 rez. perd.), Brandonas Daviesas ir Victoras Claveras po 8.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: (71:70)

N. Mirotičius pataiko penktą dvitaškį, likus penkioms minutėms Barsos klubas priekyje dviem taškais (66:68).

M. Ponitka dvitaškiu išveda Sankt Peterburgo klubą į priekį (56:55).

Trečias kėlinys: (54:55)

A. Abrinesas smeigia trečią savo tritaškį ir Barsa lieka priekyje, tačiau K. Pangoso ir B. Barono vedami šeimininkai alsuoja į nugarą (47:52).

Antras kėlinys: (35:38)

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidžia K. Pangosas ir Billy Baronas, atitinkamai pelnę po 10 ir 11 taškų, tačiau Barsos komandinis žaidimas leidžia būti priekyje vieno metimo atstumu.

Abi komandos užsidirba po nesportinę pražangą, B. Daviesas pelno dvitaškį ir Barselonos klubas tolsta (20:27).

Pirmas kėlinys: (16:19)

K. Pangosas smeigia tritaškį ir prieš pat kėlinio pabaigą priartina rusų klubą iki trijų taškų (16:19).

Komandos demonstruoja greitą krepšinį ir žaidžia trumpais deriniais, tačiau abi ekipos nemažai klysta. N. Calathesas pelnęs penkis taškus, N. Mirotičius pelnęs keturis taškus.

Startinės sudėtys:

„Zenit“: Alexas Poythressas, Willas Thomasas, Vitalijus Fridzonas, Kevinas Pangosas, KC Riversas.

„Barcelona“: Cory Higginsas, Nickas Calathesas, Pierre'as Oriola, Alexas Abrinesas, Nikola Mirotičius.