0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija penktosiomis rungtynėmis nesibaigė. Kovingai rungtyniavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Klaipėdoje nusileido „Neptūno“ komandai 86:87 (20:24, 22:25, 20:21, 24:17), tačiau serijoje pirmauja 3:2.

Serijos iki keturių pergalių šeštosios rungtynės penktadienį bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

Mačo pradžia nebuvo rezultatyvi. Per 5 minutes „Žalgiriui“ po dvitaškį įmetė Vytenis Lipkevičius, Justinas Dentmonas ir Robertas Javtokas, o „Neptūnas per tą laiką surinko 8 taškus – 6:8. Po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo rezultatą lygino P.Jankūnas, bet du šeimininkų aukštaūgių tritaškiai netrukus „Žalgirio“ trenerių štabą privertė prašyti minutės pertraukėlės (8:14). Po jos Artūras Milaknis smeigė tritaškį iš kampo, per 4 atakai likusias sekundes iš po krepšio pasižymėjo Artūras Gudaitis, tačiau klaipėdiečiai taip pat rado ginklų puolime – 13:20. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą tritaškį pataikė ir P.Jankūnas, iš vidutinio nuotolio taikliai metė Š.Jasikevičius bei dar du taškus surinko A.Gudaitis – 20:24.

„Žalgiris“ idealiai surengė pirmąsias tris antrojo kėlinio atakas, kurių kiekvieną taikliu tritaškiu užbaigė A.Milaknis – 29:27. Žalgiriečiai ilgai nepirmavo, nes 8 taškais iš eilės atsakė Martynas Mažeika. J.Dentmonas surinko 4 taškus, bet klaipėdiečiai baudų metimais vėl didino skirtumą – 33:39. Į aikštę žengęs Vytenis Čižauskas puikiu perdavimu po krepšiu surado A.Gudaitį, dvitaškį pelnė ir Š.Jasikevičius – 37:41. Nepaisant V.Čižausko metimo iš vidutinio nuotolio ir P.Jankūno 3 taškų, sužaidus 20 minučių žalgiriečiai turėjo 7 taškų deficitą – 42:49.

Trečiojo kėlinio pradžioje 4 taškais apsikeitė R.Javtokas ir Mindaugas Girdžiūnas – 46:53. Po krepšiu prasiveržė J.Dentmonas, tritaškį iš kampo pataikė P.Jankūnas, bet apsukų nemažino ir „Neptūnas“ – 51:59. Po P.Jankūno perdavimų pasižymėjo R.Javtokas ir J.Dentmonas, nukirpę skirtumą perpus – 55:59. „Neptūno“ susigrąžintą 8 taškų persvarą įspūdingu dėjimu per varžovų galvas bandė tirpdyti A.Gudaitis ir kamuolį puolime atkovojęs Tadas Klimavičius, tačiau „Neptūnas“ vėl šoktelėjo į priekį (59:70). Kėlinį 3 taikliais baudų metimais iš 4 užbaigė J.Dentmonas – 62:70.

Ketvirtojo kėlinio pirmosios atakos metu Justas Sinica grąžino didžiausią 11 taškų persvarą, o to per 4 minutes vienintelį tritaškį realizavo Š.Jasikevičius (65:73). Dėl kamuolio pasiaukojančiai kovojęs J.Dentmonas sukūrė progą taškus pelnyti M.Pociui bei kitos atakos metu pats Justinas smeigė tritaškį – 70:73. Šešias minutes trukusią idealios „Žalgirio“ gynybos atkarpą tritaškiu nutraukė M.Girdžiūnas. Kauniečiai nepasidavė: A.Gudaitis pasižymėjo iš po krepšio, P.Jankūnas realizavo 2 iš 4 baudų metimų, o kamuolį puolime atkovojęs M.Pocius perdavė jį taikliai atakavusiam Š.Jasikevičiui – 76:78. Apsigynę žalgiriečiai galėjo lyginti rezultatą, bet M.Pociui buvo užfiksuoti žingsniai, o analogiškoje situacijoje kitoje aikštės pusėje taisyklių pažeidimo užfiksuota nebuvo. Tuo pasinaudojęs J.Sinica, likus žaisti 75 sekundes, smeigė tritaškį – 76:81. Po minutės pertraukėlės R.Javtokas dėjimu drebino krepšį, bet V.Šarakauskas tritaškiu surinko savo 19-ąjį tašką – 78:84. Likus žaisti 38 sekundes A.Milaknis tolimu tritaškiu kirpo skirtumą perpus, o praėjus pusei šio laiko M.Girdžiūnas įmetė tik vieną baudą – 81:85. M.Pocius sumetė baudas, tačiau tą patį padarė ir J.Sinica (83:87). M.Pociaus tritaškis su sirena rungtynių baigties nepakeitė – 86:87.