„Neptūnas“ sugadino Šarūno Jasikevičiaus gimtadienį

pirmasis šiame sezone laimėjo Kaune

Sekmadienį Klaipėdos „Neptūnas“ Kaune parvertė ant menčių šalies čempioną „Žalgirį“ – 78:69 (20:16, 28:18, 11:20, 19:15). Kauniečiai pirmąkart šiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone pralaimėjo namie. Taip žalgiriečiai pergale nepasveikino vyriausiojo komandos trenerio Šarūno Jasikevičiaus, kuriam rungtynių dieną sukako 41-eri.

„Neptūnas“ dar pirmajame kėlinyje parodė, kad atvyko rimtai nusiteikęs. Klaipėdiečiai 7-ąją minutę įgijo dviženklę persvarą (19:9).

Antrajame ketvirtyje čempionai toliau skendo, o juos murkdė „Neptūno“ naujokas Chrisas Loftonas (44:27, 17 min.).

Po pirmosios rungtynių pusės svečiai pirmavo 48:34.

„Žalgiris“ trečiajame kėlinyje buvo sumažinęs skirtumą iki penkių (54:59), o ketvirtajame – iki minimumo (66:67, 35 min.).

Vis dėlto, svarbiausiu momentu iniciatyvos ėmėsi Danielis Ewingas, Jerai Grantas, Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas. „Neptūnas“ išsivežė pergalę į Klaipėdą.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 14, Edgaras Ulanovas 11.

„Neptūnas“: Chrisas Loftonas 20 (6/8 tritaškių), Danielis Ewingas 15 (6/8 dvitaškių), Jerai Grantas 12 (8 atkovoti kamuoliai, 7 išprovokuotos pražangos), Mindaugas Girdžiūnas 11 (5 rezultatyvūs perdavimai).