Kauno „Žalgiris“ banguotose rungtynėse sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ 50:74. Geriau rungtynes pradėję kauniečiai vėliau prarado rungtynių kontrolę, tačiau vėl ją susigrąžinę nebeleido uostamiesčio klubui net pagalvoti apie pergalę. Serija keliasi į Kauną, o ten „Žalgiris“ turės galimybę užbaigti finalo seriją ir pasidabinti aukso medaliais.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Klaipėdiečiai per pirmas dvi atakas suklydo dukart, o „Žalgiris“ abu kartus užpuolė, tačiau tada Mindaugas Girdžiūnas atidarė uostamiesčio klubo taškų sąskaitą tritaškiu metimu. Sužaidus pusę pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 8:8. Klaipėdos komandai – nemalonios naujienos, nes tris pražangas per 2 minutes susirinko Angusas Brandtas. Po dvi kauniečių stovykloje jau turėjo Martynas Pocius ir Robertas Javtokas. Klaida po klaidos, kurias darė „Neptūnas“, tiesiog žudė komandą ir prieš antrojo kėlinio pradžią padėjo „Žalgiriui“ įgyti 7 taškų pranašumą (11:18). Klaipėdiečius gelbėjo tik nesėkmingi kauniečių bandymai užpulti ir pramesti metimai iš dėkingų pozicijų. „Neptūnas“ per pirmąjį kėlinį suklydo net 9 kartus!

Antras kėlinys

Septyniais taškais be atsako kėlinį pradėjo uostamiesčio ekipa , o sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes ir išsiveržė į priekį 22:21. Vėliau komandos daug taškų nepelnė, o per 7 kėlinio minutes „Žalgiris“ buvo įmetęs vos 6 taškus. Baigiantis kėliniui kauniečiai kiek atsigavo ir priartėjo prie varžovų, tačiau keletas sėkmingų klaipėdiečių atakų be atsako vėl juos šiek tiek nutolino, o du visiškai skirtingi kėliniai baigėsi švieslentei rodant Klaipėdos „Neptūno“ pranašumą 36:29.

Antrąjį kėlinį aikštės šeimininkai laimėjo net 25:11. Nors klaipėdiečiai pradėjo rungtynes klaidų virtine, prieš didžiąją pertrauką prarastų kamuolių statistika buvo 13-8. „Žalgiris“ net dvigubai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 20-10. 11 taškų „Neptūnui“ buvo pelnęs komandos kapitonas M. Mažeika, po 6 buvo pridėję J. Grantas (5 atkovoti kamuoliai) ir M. Girdžiūnas (4 klaidos). Žalgiriečių gretose su 9 taškais rezultatyviausias buvo J. Randle`as. 6 taškus ir 4 atkovotus kamuolius savo sąskaitoje turėjo Paulius Jankūnas.

Trečias kėlinys

Kėlinį geriau pradėjo svečiai iš Kauno ir, sužaidus tris su puse minutės, M. Pociaus dvitaškis išlygino rezultatą 39:39, o R. Seibučio tritaškis išvedė kauniečius į priekį. Amerikietiški kalneliai Klaipėdoje tęsiasi: antrąją rungtynių pusę „Žalgiris“ pradėjo spurtu 15:3 per 5 minutes. Pirmąjį kamuolį trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai atkovojo sužaidus 5 minutes 30 sekundžių. Kėlinio pabaigoje sėkmingiau atkarpą sužaidė kauniečiai ir ketvirtį užbaigė pirmaudami 55:46. J. Randle`as labiausiai prisidėjo prie „Žalgirio“ spurto: po trečiojo kėlinio jo sąskaitoje jau buvo 17 taškų ir 3 rezultatyvūs perdavimai. Taip pat svečiai ženkliai pagerino kovą dėl atšokusių kamuolių ir atsiliko vos 23-22.

Ketvirtas kėlinys

Vos prasidėjus lemiamam rungtynių ketvirčiui, „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą 46:57, o klaipėdiečių vidurio puolėjas J. Grantas užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą. Tačiau tuo duobė nesibaigė: E. Ulanovas smeigė tritaškį, B. Motumas pridėjo dvitaškį ir Klaipėdos sirgaliai už galvų griebėsi švieslentėje matydami net 16 taškų deficitą.

Nesportinę pražangą kėlinio viduryje užsidirbo T. Baderis, o pirmuosius kėlinio taškus Klaipėdos komanda dviem baudų metimais pelnė sužaidus net 7 minutes. Tuo metu „Žalgiris“ jau turėjo 21 taško persvarą, o pirmieji taškai iš žaidimo į kauniečių krepšį krito iki rungtynių pabaigos likus žaisti 1 minutę ir 45 sekundes. Likęs laikas buvo tik formalumas ir „Žalgiriui“ lieka vienas žingsnis iki LKL čempionų trofėjaus.

Situacija prieš rungtynes

Kad „Neptūnas“ antrą kartą namuose patiestų „Žalgirį“, kaip tai fantastiškai padarė praėjusį kartą 76:54, komandai reikia visų veikiančių ginklų. Vienas tokių – atakų lyderis Danielis Ewingas.

Pusfinalio serijoje žibėjęs rezultatyviausias „Neptūno“ krepšininkas užstrigo „Žalgirio“ gynyboje. Į Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšį metęs vidutiniškai 17,2 taško, 33-ejų amerikietis „Žalgiriui“ įmeta beveik perpus mažiau – vid. 9,3 taško.

Per tris susitikimus D.Ewingas pataikė tik 9 metimus iš 31 – vos 29 proc. metimų.

Rezultatyviausios D.Ewingui buvo antrosios finalo serijos rungtynės Klaipėdoje, bet net ir jose legionierius nepasiekė jam pusfinalyje įprasto vidurkio – įmetė 15 taškų, pataikydamas 5 metimus iš 13.

D.Ewingui katastrofiškai nekrenta dvitaškiai – tik 23,8 proc. tikslių bandymų.

Blankiausios „Neptūno“ lyderiui buvo trečiosios rungtynės, kuriose Kaune įmetė 5 taškus ir surinko 4 naudingumo balus. Tai buvo nerezultatyviausios ir nenaudingiausios jo rungtynės nuo balandžio 3-osios.

Krepšininko naudingumo balų vidurkis smuktelėjo iki 10,7. Kita vertus, tai rodo, kad D.Ewingas finale randa ir kitų būdų, kaip būti naudingam, nes LKL reguliariajame sezone jis rinko vid. 11,7 naudingumo balo, taip pat – 12,5 taško ir 3,8 rezultatyvaus perdavimo.

Kad nugalėtų „Žalgirį“ ir išlygintų serijos rezultatą, „Neptūnas“ turi sužaisti idealias rungtynes. Lygiai taip pat kaip ir D.Ewingas.