41
A. Milaknis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Edgaras Ulanovas pasiekė kelis karjeros rekordus, o Kauno „Žalgirio“ (7/20) įsirašė skambiausią sezono pergalę – įveikė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barceloną“ (21/6).

41

„Žalgiris“ namie katalonus sensacingai įveikė 91:84 (9:17, 26:18, 21:28, 35:21).

Paskutinį kartą kauniečiai „Barceloną“ buvo įveikę prieš ketverius metus – 2017 m.

Neįtikėtinas rungtynes sužaidė E. Ulanovas – puolėjas pelnė 16 taškų (2/4 dvit., 1/2 trit., 9/12 baud.), atkovojo 9, perėmė net 6 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko net 33 naudingumo balus.

Šeši perimti kamuoliai ir 33 naudingumo balai – nauji lietuvio karjeros rekordai Eurolygoje.

Lukas Lekavičius su 22 taškais buvo rezultatyviausias, Joffrey Lauvergne’as pridėjo 18, Nielas Giffey 14 taškų.

Kaune pirmą kartą po išvykimo į „Žalgirį“ apsilankęs Rokas Jokubaitis pelnė 11 taškų (1/4 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.).

„Barcelona“ suklydo net 22 kartus, o kauniečiai po varžovų klaidų surinko 30 taškų.

Rungtynes stebėjo 12686 žiūrovų – tai šio sezono „Žalgirio“ namų rungtynių lankomumo rekordas. Palaikydami Ukrainą, kauniečiai žaidė su šios šalies vėliavos spalvų apranga.

Prieš mačą abi komandos iškėlė plakatą, skatindamos sustabdyti karą Ukrainoje, kurį vasario 24 d. pradėjo savo kaimynę užpuolusi Rusija.

Šiame mače „Žalgiris“ vertėsi be Tylerio Cavanaugh, sveikstančio po čiurnos traumos. Nežaidė ir po operacijos sveikstantis Mantas Kalnietis.

Pirmą šių klubų susitikimą Ispanijoje laimėjo „Barcelona“ 96:73.

„Barcelona“ daug geriau pradėjo rungtynes – „Žalgiris“ beveik šešias minutes nepelnė taškų ir atsiliko 0:9. Antro kėlinio pradžioje po Janio Strelnieko klaidos ir greitos katalonų atakos ekipas jau skyrė dviženklis skirtumas, bet tada „Žalgiris“ pabudo.

Kauniečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir vienu metu turėjo penkių taškų pranašumą, bet daugiausiai Nikola Mirotičiaus pastangomis įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus.

Trečio kėlinio pabaigoje po penkių iš eilės Roko Jokubaičio taškų ir Kyle’o Kurico tritaškio „Barcelona“ atitrūko 9 taškais, bet žalgiriečiai pasiduoti ir toliau neketino – Luko Lekavičiaus ir Joffrey Lauvergne’o įkvėpti jie laimėjo atkarpą 13:2 ir išsiveržė į priekį 66:65.

Mačui artėjant prie pabaigos jau „Žalgiris“ smogė pilna jėga – Joshas Nebo dukart drebino krepšį monstriškais dėjimais, o Edgaras Ulanovas realizavo du baudų metimus. Šarūnas Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą ir kauniečiai pirmavo 78:72.

Nors svečiai dar bandė gelbėtis, bet per dažnai klydo, o kauniečiai užtikrintai realizavo baudų metimus ir šventė įspūdingą pergalę.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 22, J. Lauvergne’as 18, E. Ulanovas 16, N. Giffey 14, J. Nebo 8, A. Milaknis 7.

„Barcelona“: N. Mirotičius 26, N. Laprovittola 16, K. Kuricas 15, R. Jokubaitis 11.