0
TV3

Penktadienio vakarą „Santiago Bernabeu“ stadione įvyko Ispanijos Karaliaus taurės („Copa del Rey“) finalas, kuriame susitiko aikštės šeimininkas Madrido „Real“ ir to pačio miesto ekipa - „Atletico“. Būtent „Atletico“ ekipai pavyko pasiekti istorinę pergalę ir ji po pratęsimo 2-1 įveikė „Real“ bei iškovojo „Karaliaus“ taurę.

Rungtynių aprašymas

Pirmasis kėlinys. „Atletico“ bandė aktyviai pradėti rungtynes, bet „Real“ perėmė kamuolį ir jį gan ilgai kontroliuoja. „Atletico“ trumpam ir vėl susigrąžino kamuolį, bet jį dar kartą greitai prarado. Pirmąjį smūgį bandė atlikti Cristiano Ronaldo, tačiau jis nebuvo sėkmingas.

„Los Blancos“ ir toliau ilgiau kontroliavo kamuolį, bet labai pavojingų epizodų klubui sukurti nepavyko. „Atletico“ taip pat bandė įveikti „Real“ gynybą, tačiau ji dirbo užtikrintai.

13 minutę „Real“ aikštės viduryje perėmė kamuolį ir pasileido į greitą kontrataką, po kurios klubas uždirbo kampinį. Po jo „Real“ išsiveržė į priekį, kadangi įvartį galva įmušė Cristiano Ronaldo.

„Atletico“ stengėsi nepasimesti ir gan greitai stiprų smūgį iš toli atliko Gabi Fernandezas, tačiau saugo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. „Atletico“ ir toliau siekė išlyginti rezultatą, bet po kelių kampinių ir standartinių situacijų jiems pasižymėti nepavyko.

Sužaidus daugiau nei pusvalandį, „Atletico“ nelėtino žaidimo tempo ir vis dažniau lankėsi varžovų baudos aikštelėje, bet patikimas Diego Lopezo žaidimas neleido jiems įmušti įvarčio.

35 minutę „Atletico“ visgi išlygino rezultatą. Radamelis Falcao perėmė kamuolį iš varžovų ir perdavė jį Diego Costai. Puolėjas iš Brazilijos pasinaudojo šiuo šansu ir įmušė išlyginamąjį įvartį.

Iki kėlinio pabaigos „Real“ gretose šalia vartų smūgiavo Luka Modričius, o po kelių minučių į „Atletico“ virpstą pataikė Mesutas Ozilas. Kėlinį „Real“ užbaigė aktyviau, bet į pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui 1-1.

Antrasis kėlinys. Antrąjį kėlinį „Real“ pradėjo kontroliuodami kamuolį, bet greitai pavojingų atakų jiems sukurti nepavyko. „Real“ stengėsi ilgiau valdyti kamuolį, o „Atletico“ rengdavo pavojingas kontratakas, tačiau sėkmingai atakų abiems klubams užbaigti nepavykdavo.

Sužaidus valandą, smūgį iš eigos atliko Filipe Luisas, bet „Atletico gynėjo smūgiuotas kamuolys į vartus nepataikė. Tuo metu kitoje aikštės pusėje „Real“ surengė dar pavojingesnę ataką. Iš pradžių Karimas Benzema pataikė į vartų virpstą, o pakartotinį M.Ozilo smūgį atlaikė ant vartų linijos stovėjęs „Atletico“ gynėjas.

68 minutę C.Ronaldo atliko labai klastingą baudos smūgį, bet kamuolys trečią kartą atsitrenkė į „Atletico“ vartų virpstą.

75 minutę neatlaikė „Real“ trenerio Jose Mourinho nervai, kuris nebuvo patenkintas teisėjo atliekamu darbu ir per daug aršiai reiškė savo nepasitenkinimą. Už tai mačo arbitras išvarė portugalą iš aikštės.

Pagrindinio rungtynių laiko pabaiga vis artėjo, o nei vienam klubui nepavyko įrodyti savo pranašumo. Atrodė, kad klubai jau buvo pasiruošę žaisti pratęsimą.

Per pridėtą antrojo kėlinio laiką „Atletico“ pabandė išplėšti pergalę , bet „Real“ komanda apsigynė, todėl ekipoms visgi teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimas. „Real“ nuo pratęsimo pradžios atliko visus tris keitimus. Į aikštę buvo įleisti Alvaro Arbeloa, Angelis Di Maria ir Gonzalo Higuainas. Jie aikštėje pakeitė Fabio Coentrao, Luką Modričių ir Karimą Benzemą. Tuo metu „Atletico“ keitimų dar nebuvo atlikę.

99 minutę „Atletico“ sugebėjo išsiveržti į priekį. Po Koke perdavimo įvartį galva įmušė „Atletico“ gynėjas Miranda.

104 rungtynių minutę rezultatą išlyginti galėjo G.Higuainas, bet „Atletico“ vartininkas Thibautas Courtoisas puikiai sureagavo į argentiniečio smūgį.

Ant „Real“ atsarginių suolelio sėdėję Pepe ir Ikeras Casillasas taip pat sunkiai tvardė savo emocijas ir į kiekvieną epizodą reagavo labai emocingai. Prieš pat pirmojo pridėto kėlinio pabaigą „Atletico“ atliko pirmą keitimą ir Adrianas Lopezas pakeitė D.Costą.

Antrojo pridėto kėlinio pradžioje gerą šansą išlyginti rezultatą turėjo M.Ozilas, bet ir vėl nuostabiai sužaidė „Atletico“ vartininkas, kuris tiesiog neįtikėtinai išgelbėjo savo vartus.

114 minutę kilo tikras aistrų proveržis – C.Ronaldo gavo raudoną kortelę, o ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdėję abiejų komandų futbolininkai ir treneriai susistumdė tarpusavyje. Taip pat „Real“ komandos fanai kažką metė į „Atletico“ komandos vartininko galvą ir jam prireikė medikų priežiūros.

Nors „Real“ liko žaisti mažumoje, jie bandė spausti „Atletico“ klubą, tačiau „Raudonai Balti“ sėkmingai apsigynė, nors pačioje mačo pabaigoje aikštę dėl antros geltonos kortelės ir turėjo palikti Gabi Fernandezas. Taigi „Atletico“ pasiekė istorinę pergalę, kadangi iki šios pergalės „Atletico“ prieš „Real“ paskutinį kartą laimėję buvo tik 1999 metais.

„Atletico“ klubas taip iškovojo 10-tą „Copa del Rey“ trofėjų per klubo istoriją. „Atletico“ treneris Diego Simeone šią taurę buvo iškovojęs su „Atletico“ klubu kaip žaidėjas, o dabar jis tai padarė ir kaip treneris.

„Copa del Rey“ finalas:

„Real“ 1 – 2 „Atletico“ (po pratęsimo)

14‘ [1 – 0] Cristiano Ronaldo

35‘ [1 – 1] Diego Costa

99‘ [1 – 2] Miranda

114‘ Cristiano Ronaldo („Real“) – raudona kortelė

120' Gabi Fernandez („Atletico“) – raudona kortelė