63
Rungtynių akimirkos (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalą pradėjo užtikrintu laimėjimu ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

63

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Kaune stipresni buvo 79:64 (27:16, 17:19, 21:18, 14:11). Antrosios serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Vilniuje.

„Rytas“ šiose rungtynėse nė karto nepirmavo, o lygus rezultatas buvo tik prieš išmetant ginčo kamuolį. Sostinės komandos negelbėjo net ir 19 puolime atkovotų kamuolių, kurių nesugebėjo paversti antrojo šanso taškais.

„Žalgiris“ rungtynėse suklydo vos 7 kartus. Kauniečiai pataikė net 12/27 tritaškių (44 proc.), kai „Rytas“ vos 6/25 (24 proc.).

Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo Edgaras Ulanovas, pelnęs 10 taškų, atkovojęs 9 kamuolius ir surinkęs 20 naudingumo balų.

Tuo tarpu vienas „Ryto“ lyderių D.J. Seeley nežaidė antroje mačo pusėje ir nepelnė nė taško. „Žalgiriui“ šiose rungtynėse dėl traumos nepadėjo kapitonas Paulius Jankūnas.

Marius Grigonis dar pirmajame kėlinyje pelnė 10 taškų, o „Žalgiris“ anksti susikrovė dviženklę persvarą. Sužaidus kiek daugiau nei septynias minutes šeimininkai jau pirmavo 21:10, o antrojo kėlinio viduryje buvo atitrūkę 34:21.

Aikšte gintis pradėjęs „Rytas“ surengė spurtą 10:2 ir po Šarūno Jasikevičiaus techninės pražangos greitai priartėjo, bet juos atšaldė du iš eilės Leo Westermanno tritaškiai iš to paties aikštės taško per 30 sekundžių atkarpą.

Trečiajame kėlinyje „Rytas“ pradėjo taikyti riziką, kuri pasiteisino – vilniečiai leido mažiau pavojingiems kauniečių metikams atakuoti laisviems iš toli. Kol šių vienas metimas po kito neįkrito, svečiai pataikė du tolimus metimus ir sumažino varžovų pranašumą iki keturių taškų.

Nepaisant visų „Ryto“ pastangų, „Žalgiris“ po Nate’o Wolterso tritaškio paskutinę sekundę į lemiamą kėlinį žengė vėl turėdamas tvirtą pranašumą 65:53.

Ketvirtą kėlinį tas pats N.Woltersas pradėjo dvitaškiu ir sukrovė didžiausią iki tol turėtą „Žalgirio“ pranašumą – 14 taškų.

Vėliau skirtumas ūgtelėjo ir iki 18, o kauniečiai ramiai bei užtikrintai startavo pergale LKL finalo serijoje.

„Žalgiris“: M.Grigonis 13, N.Woltersas ir B.Daviesas po 11, E.Ulanovas 10 (9 atk. kam.), L.Westermannas 9, Th.Walkupas ir A.White’as po 8, A.Milaknis 6, A.Kavaliauskas 2.

„Rytas“: A.Parakhouski 14, A.Butkevičius 13, M.Echodas 10, E.Bendžius 9, M.Girdžiūnas ir M.Normantas po 5, D.Needhamas ir R.Stipčevičius po 3, D.Sirvydis 2.