Po savaitės savo 30-metį švęsiantis Darjušas Lavrinovičius šiandien Eurolygoje suorganizavo tiesiog fenomenalų pasirodymą, tačiau net ir jo Madrido „Real“ ekipos pergalei nepakako.

„Karališkasis“ klubas po pratęsimo 81:84 (17:14, 22:18, 14:20, 19:20, 12:9) nusileido Maskvos srities „Chimki“ komandai, kuriai atstovauja Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Pirmajame ketvirtyje iniciatyva priklausė „Chimki“ krepšininkams, kurie kėlinio pabaigoje įgijo septynių taškų pranašumą (17:10). Tačiau „Karališkasis“ klubas neleido priešininkams įsibėgėti ir po D.Lavrinovičiaus dvitaškio su pražanga antrojo kėlinio pradžioje išlygino rezultatą – 17:17. Tiesa, Rusijos vicečempionams pavyko vėl atitrūkti, o po dvidešimties minučių komandas skyrė septyni taškai – 39:32.

Po pertraukos ispanai ėmė nenumaldomai artėti ir jau 25-ąją susitikimo minutę pirmavo keturiais taškais – 47:43. Nors iniciatyva priklausė „Real“ krepšininkams, kėlinuko pabaigoje Sergio Scariolo auklėtiniai sugebėjo susitelkti ir prieš lemiamą rungtynių dalį pirmavo vienu tašku – 54:53. Kova taškas į tašką vyko beveik viso ketvirtojo ketvirčio metu. Vis dėlto 38-ąją minutę abi baudas prametė Jorge Garbajosa (65:67), o Keithas Langfordas įskraidino tritaškį ir „Chimki“ atitrūko 70:65.

Vis dėlto rusams pranašumo išlaikyti nepavyko. R.Kaukėno ir D.Lavrinovičiaus pastangomis rezultatas tapo lygus – 72:72. Paskutinės rungtynių akimirkos priminė tikrą kovos ringą. Šansu išplėšti pergalę nepasinaudojo nei Novica Veličkovičius, nei Keithas Langfordas, todėl komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje arčiau pergalės atsidūrė svečiai (76:72), tačiau šeimininkai nepasidavė ir ne tik išlygino, bet dar ir persvėrė rezultatą - 80:76. Tiesa, R. Kaukėno bei D. Lavrinovičiaus pastangomis „Real“ pavyko ištirpdyti varžovų persvarą (80:80), tačiau paskutinę mačo minutę fortūna šypsojosi „Chimki“ krepšininkams, kurie šventė pergalę rezultatu 84:81.

Nugalėtojams R. Javtokas per 28 minutes pelnė 11 taškų (4/7 dvitaškių, 3/6 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 2 bei prasižengė 4 kartus.

P. Jankūnas per 30 minučių į varžovų krepšį įmetė 10 taškų (2/3 dvitaškių, 2/7 tritaškių), atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo varžovo metimą bei prasižengė 4 kartus.

Pralaimėjusiųjų gretose tiesiog žibėjo D. Lavrinovičius. Lietuvis per 35 minutes surinko 32 taškus (6/10 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 14/17 baudų), sugriebė 11 atšokusių kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 priešininkų metimus, išprovokavo 11 pražangų ir surinko net 49 naudingumo balus.

R. Kaukėnas aikštėje praleido 29 minutes, per kurias pelnė 22 taškus (8/13 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 0/1 baudų), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, prasižengė 3 kartus.

„Chimki“: C. Cabezas 20, K. Langfordas 12, R. Javtokas (8 atk. kam.) ir K. McCarty po 11, P. Jankūnas (11 atk. kam.) ir T. Mozgovas (6 atk. kam.) po 10.

„Real“: D. Lavrinovičius 32, R. Kaukėnas 22, J. Garbajosa 7, N. Veličkovičius 5.