35
Eurolyga „Žalgiris“ – „Valencia“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgirio“ (12-7) krepšininkai iššvaistė solidžią persvarą Eurolygos rungtynėse prieš Valensijos „Basket“, bet galiausiai laimėjo nervų karą ir įsirašė itin svarbią pergalę turnyre.

35

Lietuvos ir Ispanijos čempionų mūšyje namie žaidę žalgiriečiai buvo pranašesni 86:82.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai beveik tris kėlinius dominavo prieš varžovus, bet tada sugriuvo tiek gynyboje, tiek puolime.

Kauniečiai į priekį šovė jau pirmosiomis minutėmis - keturias minutes neleido varžovams užpulti, patys realizavo pirmus keturis metimus iš žaidimo ir pabėgo 13:0.

Svečiai dar buvo sumažinę atsilikimą iki šešių taškų, bet antrajame kėlinyje tinklelį degino Artūras Milaknis - snaiperis smeigė tris tritaškius iš eilės ir vėl nutolino „Žalgirį“ dvižnekliu skirtumu.

Įpusėjus rungtynėms Lietuvos čempionai pirmavo 47:31 ir toliau išlaikė solidžią persvarą, bet tada iššovė „Basket“ mažylis Ericas Greenas, trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje įsūdęs keturis tolimus metimus ir priartinęs svečius iki 60:63.

Ispanai nebuvo pirmavę rungtynėse iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio, kai po Tiboro Pleisso metimo įgavo minimalų pranašumą - 71:70.

Reikiamu metu užtikrintai žaidė Aaronas White'as, Edgaras Ulanovas ir gyvybiškai svarbų tritaškį pataikęs Artūras Milaknis, o žalgiriečiai galiausiai laimėjo nervų karą.

Įspūdingai žaidimui vadovavo Kevinas Pangosas, dalinęs rezultatyvius perdavimus lyg saldainius per Helovyną į duris pasibeldusiems vaikams. Žalgirietis vien per pirmus du kėlinius dešimt kartų tiksliai perdavė kamuolį komandoms draugams.

Trečiojo kėlinio antroje pusėje K.Pangosas iškišo perdavimą Aaronui White’ui, kuris įkrovė iš viršaus - tai buvo dvyliktasis įžaidėjo perdavimas. Rekordinis, per dar trumpą karjerą Eurolygoje. Ankstesnis geriausias jo rezultatas - 11 perdavimų.

Rungtynes K.Pangosas baigė su dvigubu dubliu - 11 taškų (3/7 dvit., 1/6 trit., 2/3 baud.) ir 15 rezultatyvių perdavimų.

Kauniečiams nesutrukdė ir tai, kad vos prasidėjus trečiam kėliniui neteko naudingai rungtyniavusio pagrindinio vidurio puolėjo Brandono Davieso. Aukštaūgis užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą ir už emocingą reakciją buvo nubaustas dar ir technine.

Per dešimt minučių amerikietis spėjo pelnyti 8 taškus ir atkovoti 5 kamuolius.

Solidžiai šį kartą atrodė ir prancūzas Axelis Toupane’as, nuo pirmųjų minučių buvęs efektyvus puolime ir gynyboje smaugęs „Basket“gynėją Samą van Rossomą.

Prancūzas pelnė 18 taškų ir buvo rezultatyviausias. A.Milaknis (4/6 trit.) pridėjo 12, P.Jankūnas ir A.White'as (8 atk. kam.) po 11.

Kitą savaitę žalgiriečiai vyks į Atėnus - ten jų lauks „Panathinaikos“.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Valencia“

Ketvirtojo kėlinio viduryje varžovai pirmą kartą išsiveržė į priekį - 71:70.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Valencia“

Brandonas Daviesas sužaidus vos tris minutes trečiajame kėlinyje baigė pasirodymą - užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą ir netrukus buvo nubaustas technine už emocingą reakciją.

Kauniečiai ilgą laiką išlaikė solidų pranašumą, bet Erickas Greenas kėlinį baigė trimis tolimais metimais ir „Basket“ priartėjo iki 57:63.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Valencia“ 47:31 (26:19, 21:12)

Artūras Milaknis kėlinį pradėjo trimis tritaškiais iš eilės, o Kevinas Pangosas dalino perdavimus kaip saldainius - nors pats taškų niekaip nepelnė, antro kėlinio viduryje jau buvo atlikęs devynis rezultatyvius perdavimus. „Žalgiris“ pirmavo 39:24.

Axelis Toupane’as toliau sėkmingai rinko taškus, kurių per pirmą rungtynių pusę jau turėjo 12, o „Žalgiris“ užtikrintai pirmavo 47:31.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Valencia“ 26:19

„Žalgiris“ fantastiškai pradėjo rungtynes - pirmų keturių minučių atkarpą laimėjo 13:0 ir tik tada leido varžovams pelnyti pirmus taškus. Patys žalgiriečiai pataikė pirmus keturis metimus iš žaidimo.

Netrukus ispanai kiek stabilizavo padėtį ir sumažino skirtumą iki šešių taškų. Jiems padėjo tai, kad dėl kietos gynybos kauniečiai greitai susirinko penkias komandines pražangas.