Sekmadienį Formulės-1 Ispanijos Didžiojo prizo lenktynėse triumfavusi „Mercedes“ komanda perrašė šio sporto istoriją.

Barselonos trasoje vykusias lenktynes laimėjo čempiono titulą ginantis Lewisas Hamiltonas, antras finišavo jo komandos draugas Valtteri Bottas.

Tai buvo jau penktasis iš eilės „Mercedes“ komandos dublis, kai abu ekipos pilotai užima pirmąsias dvi vietas lenktynėse.

„Mercedes“ komanda tapo pirmąją istorijoje, kuriai pavyko pasiekti dublius pirmose penkeriose naujo sezono lenktynėse.

Tiesa, penki iš eilės vienos komandos dubliai viso buvo užfiksuoti 5 kartus, tačiau dar niekada taip nenutiko pačioje sezono pradžioje.

Beje, net tris kartus iš minėtų penkių šį pasiekimą užfiksavo būtent „Mercedes“.

Jeigu ši vokiečių komanda pasieks pergalingą dublį ir kitose lenktynėse Monake, tai taptų absoliučiu visų laikų rekordu.

Dar nė vienai komanda F1 istorijoje nėra pavykę pasiekti dublių šešeriose lenktynėse iš eilės.

Čempionate pirmaujantis L. Hamiltonas turi 112 taškų ir antroje vietoje esantį ekipos draugą V. Bottą lenkia 7 taškų persvara.