Dramatišką pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate iškovo Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (12/8). Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai savo aikštėje 82:81 (19:26, 15:22, 31:24, 17:9) įveikė Mažeikių „M Basket-Delamode“ (9-12).

Svečiai iš Žemaitijos anksti rungtynėse įgijo dviženklę persvarą ir kėlinio viduryje pirmavo 24:12. Panevėžiečiams skirtumą pavyko apkarpyti paskutinę pirmojo kėlinio sekundę, kurį tolimu tritaškiu uždarė Paulius Valinskas 19:26.

„7bet-Lietkabelis“ į duobę vėl krito antrajame ketvirtyje, kai per 6 minutės tesugebėjo pelnyti 2 taškus. Po dviejų kėlinių rungtynių švieslentėje degė itin palankūs skaičiai Mažeikių ekipai 34:48.

Pirmoje rungtynių pusėje „Lietkabelis“ nerado priešnuodžių prieš Mažeikių ekipos tandemą. Įžaidėjas Chauncey Collins pelnė 14 taškų ir pataikė visus metimus iš žaidimo (4/4 trit.) ir (1/1 dvit.). Tiek pat surinko ir vidurio puolėjas Giedrius Staniulis (6/6 dvit.).

Nikola Vasiljevo komanda taip pat fantastiškai atakavo iš vidutinio nuotolio ir tikslą pasiekė 12/11 dvitaškių (92 proc.) metimų.

Po ilgosios pertraukos panevėžiečiai pabandė artėti (42:50), tačiau vėl gavo atsaką nuo oponentų. „M Basket-Delamode“ susigrąžino dviženklę persvarą (64:49) ir gana tvirtai jautėsi prieš lemiamą kėlinį – 72:63.

Trečiajame ketvirtyje „Lietkabelio“ gelbėtoju tapo Deividas Sirvydis, kuris vien per šį kėlinį pelnė 12 taškų ir vis artino savo komandą prie svečių.

Dramatiška paskutinė rungtynių minutė

Lemiamame ketvirtyje du tritaškius pataikęs Paulius Valinskas iki minimumo sumažino savo komandos atsilikimą 74:75.

Po to M. Varnas išvedė į priekį šeimininkus, o rezultatą netrukus vėl lygino Einaras Tubutis – 77:77.

Liko mažiau nei 2 minutės, M. Paliukėnas pelnė labai reikalingus taškus savo ekipai (79:77), vis tik pražangą provokavo iš toli metęs D.Sirvydis, realizavęs tris baudas – 80:79.

Likus 34 sek., Mažeikių komanda sukūrė ataką, kuri baigėsi E. Tubučio dėjimu – 81:80. Visgi paskutinėje rungtynių atakoje panevėžiečius išgelbėjo netaiklų D. Sirvydžio metimą ore pataisęs G. Maldūnas.

Šiose rungtynėse panevėžiečiams nepadėjo Džordže Gagičius, o Gediminas Orelikas (-1) ir Dovis Bičkauskis (-2) surinko neigiamą efektyvumą.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 21 (4/8 trit.), Paulius Valinskas 16, Vytenis Lipkevičius 9, Martynas Varnas ir Nikola Popovičius – po 8.

„M Basket“: Chauncey Collinsas 24, Giedrius Staniulis ir Einaras Tubutis (8 atk. kam.) – po 16, Kay‘us Bruhnke 10, Martynas Paliukėnas 9 (9 rez. perd.).