24
Marijampolės „Sūduva“ – Lietuvos čempionė (nuotr. bcsuduva.lt)

Nors finalo serijoje iki trijų pergalių Marijampolės „Sūduvos“ komanda atsilikinėjo 2-1, tačiau sugebėjo atsitiesti ir lemiamose rungtynėse 70:54 palaužė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“.

24

Rungtynes Marijampolėje sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkės. Jos jau per pirmąsias 10 minučių įgijo 6 taškų persvarą (19:13).

Antrajame ketvirtyje „Sūduvai“ labiau nutolti varžovės neleido. Kėlinys baigėsi lygiu rezultatu 16:16, o į didžiąją pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant tai pačiai šešių taškų persvarai 35:29.

Lūžis įvyko po pertraukos. Marijampolės ekipa iš karto šovė į priekį ir jau po penkių minučių priekyje buvo net 15 taškų. Tokią persvarą pavyko išlaikyti ir iki kėlinio pabaigos. Prieš lemiamą atkarpą „Sūduva“ pirmavo 55:40.

Ketvirtajame kėlinyje „Hoptrans-Sirenos“ bandė gelbėtis, o marijampolietės niekur neskubėjo ir rengė ilgas atakas. Skirtumas šiek tiek tirpo, tačiau per lėtai. Po keturių minučių „Sūduva“ pirmavo 13 taškų, o vėliau spurtavo ir skirtumas pasiekė 21 tašką.

Paskutinės minutės tebuvo formalumas, nes jau buvo aišku, kad Marijampolės klubas išplėš pergalę šioje įtemptoje finalo serijoje. Suvalkijos klubo krepšininkės sausakimšoje arenoje šoko triumfo šokį.

Lietuvos čempiones į priekį tempė 19 taškų pelniusi Laura Svarytė, ji dar nusiėmė 9 kamuolius ir buvo per plauką nuo dvigubo dublio. Aukštaūgei geriausiai talkino Kateryna Dobrikova, kurios sąskaitoje – 16 taškų. Dvigubą dublį surinko Rita Milieškienė, kuri pelnė 10 taškų ir nusiėmė 10 kamuolių.

Kauno rajono ekipoje vos viena žaidėja pasiekė dviženklį pelnytų taškų skaičių. 10 pavyko surinkti Gabrielei Gutauskaitei. „Hoptrans-Sirenos“ pataikė vos 32% dvitaškių (12/37) ir 17% tritaškių (5/28).

„Sūduva“: L. Svarytė(8/16 dvit., 9 atk. kam.), K. Dobrikova (4/6 trit.) 16, R. Miliškienė (10 atk. kam.) 10, I. Kazlauskaitė 8, L. Pikčiūtė 8.

„Hoptrans-Sirenos“: G. Gutauskaitė (3/12 met.) 10, V. Ziuzkova (2/10 met., 5 atk. kam.) 8, A. Baronėnaitė (2/8 met.) ir R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė po 7.