0

Ainaro Bagatskio auklėtiniai ilgai nesiterliojo su Makedonijos krepšininkais – paskutinėse Europos krepšinio čempionato B grupės rungtynėse pirmadienį 76:66 (27:16, 22:20, 13:16, 14:14) šventė pergalę ir žengė į kitą turnyro etapą.

Nelauktai galingu spurtu 12:0 rungtynes pradėję latviai pasiuntė Makedonijos krepšininkus į nokdauną. Pastaruosius išjudino taiklus Pero Antičiaus tritaškis, tačiau baigiantis kėliniui skirtumas nedaug pasikeitė – 27:16.

Antro ketvirčio pradžia taip pat nieko gero nežadėjo makedonams – latvių pranašumas išaugo iki 15 taškų – 35:20. Alešo Pipano auklėtiniai sukruto, tačiau įpusėjus rungtynėms komandas skyrė 13 taškų. Likus žaisti 0,1 sek. P. Antičius pamalonino sirgalius įspūdingu tritaškiu vos prisiliesdamas prie kamuolio, tačiau teisėjai metimo neįskaitė – 49:36.

Dar vienas A. Bagatskio auklėtinių spurtas po didžiosios pertraukos nubloškė jų varžovus už 20 taškų ribos – 59:39. Makedonų treneris aikštėje leido žaisti krepšininkus, mažai ar apskritai dar nerungtyniavusius šiame Europos čempionate. Sprendimas bent iš dalies pasiteisino – šie pjovė latvių pranašumą perpus – 62:52.

Paskutiniame kėlinyje Latvijos rinktinė neskubino įvykių ir stengėsi išlaikyti pranašumą. Puikiai kovodami dėl atšokusių kamuolių, išnaudodami varžovų klaidas ir netaiklius metimus jie tai nesunkiai ir padarė. Galutinis rezultatas – 76:66.

Nugalėtojams Janis Strielniekas ie Kristapas Janičenokas pelnė po 15 taškų, po 12 surinko Martinas Meieris ir Dairis Bertanis. Makedonijos nacionalinėje ekipoje, kuri prieš dvejus metus Lietuvoje užėmė ketvirtą vietą, rezultatyviausiai žaidė P. Antičius – 16 taškų.