0
TV3

Savo taikliais tritaškiais metimais „nužudęs“ Italijos gynybą, Lietuvos rinktinės gynėjas Martynas Pocius pagrindinę ketvirtfinalyje pergalės priežastį įvardijo puikiai sužaistą ketvirtąjį kėlinį, kuomet lietuviai spurtavo net 15:0: „Daug dalykų lėmė pergalę, bet labiausiai išskirčiau gerai sužaistą ketvirtą kėlinį. Tikrai labai gerai atidirbome 5 minutes, kai neleidome varžovams pelnyti taškų. Tai buvo vienas pagrindinių dalykų.“

– Kiek pačiam buvo svarbu pataikyti pirmą metimą?,  – paklausėme M. Pociaus.

– Svarbus buvo pirmas metimas. Kiekvienam žaidėjui svarbus pirmas metimas. Šiandien pakrito ir viskas gerai. Reikia visada būti pasiruošusiam.

– Italai susispietė po krepšiu ir todėl daugiau laisvės gavo gynėjai?

– Taip, jie tikrai koncentravosi baudos aikštelėje ir kiekvieną kartą mums veržiantis 4–5 žaidėjai mūsų laukdavo. Gerai, kad išnaudojome papildomus perdavimus ir gynėjai gavo šansus išmesti metimus. Motiejūnas labai du svarbius metimus iš po krepšio įmetė.

– Jėgų rytoj bus?

– Reikia, kad būtų, iš kažkur tikrai paimsime. Pusfinalis dabar, o ne kova dėl 6 ar 7 vietos. Jeigu nebus jėgų, tai žaisime ant adrenalino ir emocijų.

– Martynai, visada pirmas atsiduriate salėje ir pradeda apšilimą. Kaip aplenkiate visus?

– Tiesiog aš visada taip darau. Ateinu vienas ir išmetu metimus, nes vėliau susirenka daug žaidėjų ir tai padaryti būna sunkiau. Čia mano toks prieš rungtyninis ritualas.

Lietuvos nacionalinė ekipa penktadienį 18.45 val. Europos čempionato pusfinalyje susigrums su Kroatijos rinktine. Kitoje pusfinalio dvikovoje dėl vietos finale žais praėjusio Europos čempionato finalininkės Prancūzija ir Ispanija (22.00 val.).