Penktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Alytaus „Dzūkijos“ ekipa 74:64 Panevėžyje įveikusi vietos „Lietkabelio“ krepšininkų pasipriešinimą. Po rungtynių abiejų komandų strategai pasidalijo mintimis su internetine sporto transliacijų televizija „SportoTV.lt“.

Mindaugas Lukošius (Alytaus „Dzūkija“ vyriausiasis strategas): „Nors buvome iš pradžių įgiję pranašumą, tačiau kai kurie mūsų žaidėjai atsipalaidavo. Puolime ir gynyboje buvome šiek tiek atleidę vadžias ir iniciatyvą mače buvo perėmęs „Lietkabelis“.

Daugiausiai problemų turėjome su varžovų priekine linija. Nors gynyboje turime puikius ramsčius – A.Lapetą bei G.Staniulį, tačiau oponentai gerai mus apžaidė ir puolime nusiėmė kamuolius. Tai lėmė daugelį praleistų taškų.

Po pertraukos negalėjome daryti visų derinių, nes treneriai buvo išstudijavę mūsų žaidimą. Ėmėme žaisti paprasčiau. P.Dambrauskas organizavo žaidimą du prieš du. Aišku, gynyba ketvirtajame kėlinyje puikiai suveikė ir praleidome tik 15 taškų, iš kurių keletą per paskutines keleta minučių.

Džiugina komandos rezultatai LKL čempionate. Ypatingai svarbios dvi pergalės su „Šiauliais“ bei laimėjimai išvykose su „LSU-Atletu“ bei čia, Panevėžyje. Tai yra mūsų tiesioginiai oponentai kovoje dėl aukštesnių vietų LKL pirmenybėse. Tikiuosi sukauptos persvaros namuose neišbarstysime.“

Algirdas Brazys (Panevėžio „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris): „Tai buvo mūsų rungtynes, kurias privalėjome laimėti ir patys jas paleidome. Kiekvienoms rungtynėms yra paruošiamas žaidimo planas ir jį šiandien vykdėme 29 minutes.

Pastaruoju metu mums pavyko išvengti didelių duobių savo žaidime ir mače su „Dzūkija“ didžiąją rungtynių dalį žaidėme lygiai. Tik paskutinėmis ketvirtojo kėlinio minutėmis sužaidėme labai prastai.

Blogai, jog nebuvo įvykdytas žaidimo planas. Ką mes kalbėjome prieš rungtynes nebuvo įvykdyta, tai mums kaip trenerius labai nemaloniai nuteikė. Kitas dalykas – esant tokiam lygiam žaidimui pritrūkome traumuotų žaidėjų indėlio.

Vėl grįžtame prie to paties – varžovams susigrąžinius iniciatyvą, neturime žaidėjo, kuris sugebėtų užvesti bei patempti komandą, kuomet buvome duobėje.

Atsiliepė nedidelė pagrindinių žaidėjų rotacija, jiems pasireiškė nuovargis. Pasipylė nesuprantami perdavimai bei apmaudūs prametimai iš po krepšio.“