Sekmadienį Prancūzijos „Ligue 1“ čempionate buvo sužaisti likę trys 30 turo mačai. Viename jų skaudų pralaimėjimą patyrė Liono „Olympique“ klubas, kuris namuose 1-2 nusileido „Sochaux“ komandai.

„Lyon“ klubas nuo pat pirmų minučių stengėsi spausti savo varžovus, bet „Sochaux“ pavyzdingai gynėsi. Įpusėjus kėliniui gerą šansą turėjo Giovanni Sio, bet jo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

Po šio epizodo „Lyon“ toliau stengėsi išsiveržti į priekį. Gerų progų turėjo Lisandro Lopezas bei Bafetimbi Gomisas, bet puolėjai nesėkmingai užbaigdavo atakas. Kėlinio pabaigoje pavojingą baudos smūgį atliko ir labai pastebimas saugas Clementas Grenieras, bet jo smūgis buvo atremtas.

Iškart po pertraukos „Sochaux“ klubas netikėtai išsiveržė į priekį. Po pakelto kampinio smūgiu galva įvartį pelnė G.Sio. Po šio įvarčio „Lyon“ iškart bandė lyginti rezultatą, bet jų atakos buvo nevaisingos.

66 minutę Alexandre Lacazette galingu smūgiu sudrebino vartų konstrukcijas. Vos po minutės tas pats A.Lacazette uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo B.Gomisas, taigi rezultatas tapo lygus.

„Lyon“ bandė išplėšti pergalę ir iki mačo pabaigos likus 15 minučių L.Lopezas iš arti pataikė į vartų virpstą. Po šio epizodo argentiniečiui liko tik susigriebti už galvos.

Tuo metu „Sochaux“ 88 minutę pelnė dar vieną įvartį. Po greitos kontratakos G.Sio perdavė kamuolį Cedricui Bakambu ir jis tapo „Sochaux“ klubo didvyriu. Nors „Lyon“ gretose per pridėtą teisėjo laiką C.Grenieras dar kartą pataikė į virpstą, tačiau įvarčio Liono miesto komandai įmušti nepavyko ir jie turėjo pajusti pralaimėjimo kartėlį

Šiuo „Lyon“ komandos kluptelėjimu puikiai pasinaudojo Marselio „Olympique“ klubas, kuris svečiuose 1-0 įveikė „Nice“ ekipą. Verta paminėti, kad tai buvo pirmoji 2013 metais „Marseille“ klubo iškovota pergalė svečiuose.

„Nice“ klubas sukūrė pirmąją progą, tačiau galingą Erico Bautheaco smūgį atlaikė vartininkas Steve‘as Mandanda. Į tai „Marseille“ atsakė įvarčiu kai 15 minutę po kampinio smūgiu galva pasižymėjo puolėjas Andre-Pierre Gignacas.

Po šio įvarčio abi komandos ir vėl turėjo gerų progų. „Marseille“ vartų virpstą sudrebino Jeremy Piedo baudos smūgis, o A.P.Gignacas išbėgęs vienas prieš vartininką nesugebėjo jo įveikti. Prieš pat pertrauką „Nice“ narys Dario Cvitanichas pelnė įvartį, bet jam buvo užfiksuota nuošalė.

Antrajame kėlinyje ir vėl buvo žaidžiamas aktyvus futbolas. Abu klubai turėjo šansų pasižymėti. Rungtynių pabaigoje „Marseille“ pergalę įtvirtinti galėjo Andre Ayew, bet puolėjas neįmušė įvarčio. Nepaisant to, „Marseille“ šventė svarbią pergalę.

Svarbią pergalę šventė ir „Lille“ klubas, kuris svečiuose 2-1 palaužė „Brest“ komandą. „Brest“ pirmieji išsiveržė į priekį kai 10 minutę įvartį pelnė Florianas Raspentino. Visgi 18 minutę rezultatą išlygino Salomonas Kalou, o 72 minutę pergalingą įvartį pelnė Nolanas Rouxas.

Po šių rungtynių „Marseille“ su 54 taškais pakilo į antrą vietą, o „Lyon“ su 53 taškais nukrito į trečią vietą. „Lille“ komanda po šios pergalės su 49 taškais pakilo į penktą vietą, o „Nice“ turėdama vienu tašku mažiau nukrito į 6 poziciją. Tuo metu „Sochaux“ po šios svarbios pergalės su 31 tašku pakilo į 17 vietą.

30 turo rezultatai:

„Lyon“ 1 – 2 „Sochaux“ 50‘ [0 – 1] Giovanni Sio 68‘ [1 – 1] Bafetimbi Gomis (11 m) 88‘ [1 – 2] Cedric Bakambu

„Nice“ 0 – 1 „Marseille“ 15‘ [0 – 1] Andre-Pierre Gignac

„Brest“ 1 – 2 „Lille“ 10‘ [1 – 0] Florian Raspentino 18‘ [1 – 1] Salomon Kalou 78‘ [1 – 2] Nolan Roux