Trečiąją pergalę iš eilės Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (6/19), kuris uraganiniu puolimu svečiuose 96:83 (29:10, 23:24, 24:27, 20:22) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ (7/18) klubą.

Tai buvo 18-tojo turo dvikova, bet mačas dukart prieš tai buvo nukeltas. Pirmą sykį dėl koronaviruso atvejų  „Panathinaikos“ gretose, vėliau dėl prastų oro sąlygų Atėnuose.

Šio vakaro susitikime kauniečiai žaidimo kontrolę į savo rankas paėmė jau nuo mačo pradžios. Rezultatyvios atakos iškart leido jiems išsiveržti į priekį, netrukus jie pirmavo 12:5.

Bet lūžis įvyko kėliniui artėjant prie pabaigos. Kelių minučių atkarpą žalgiriečiai laimėjo net 14:1, po dešimties minučių „Žalgiris“ pirmavo net 29:10.

Vėliau vaizdas išliko panašus. Edgaras Ulanovas ir Joffrey Lauvergne’as puikiai išnaudodavo šansus puolime, keletą tritaškių pataikė nuo suolo pakilęs Artūras Milaknis.

Vienu metu žalgiriečiai pirmavo jau 36:14, o išeinant į pertrauką rezultatas švieslentėje buvo 52:34 Lietuvos klubo naudai.

Po pertraukos „Panathinaikos“ nesirengė sudėti ginklų. Juos tempė lyderis Nemanja Nedovičius. Trečiajame kėlinyje bombardavęs kauniečių krepšį ir surinkęs 16 taškų.

Visgi sėkmingais metimais atsakydavo ir „Žalgiris“.

Artėjant mačui į pabaigą „Panathinaikos“ vis dar bandė užsivesti, bet labai laiku tiksliais metimais atsakydavo „Žalgiris“.

Kėlinio viduryje graikams buvo pavykę priartėti iki 72:86. Vis dėlo „Žalgiris“ arčiau varžovų neprisileido, o finalinė sirena paskelbė užtikrintą ir svarbią Kauno klubo pergalę.

Į pergalę „Žalgirį“ vedė E. Ulanovas, kuris per 29 minutes pelnė 22 taškus (7/9 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 4 atkovotus bei 2 perimtus kamuolius, 6 išprovokuotas pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino dvigubą dublį surinkęs J. Lauvergne'as (17 tšk. ir 12 atk. kam). A. Milaknis pridėjo 16 (4/7 trit.).

Pralaimėjusiems varžovų lyderis N. Nedovičius surinko 23 taškus.

Žalgiriečiai mače puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių, kai jų nusiėmė 32 (varžovai 19). Gerai atakavo ir iš toli (42 proc prieš varžovų 35 proc.)

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 22, Joffrey Lauvergne’as 17 (12 atk. kam.), Artūras Milaknis 16, Tyleris Cavanaugh 15 (9 atk. kam.), Lukas Lekavičius 8.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 23, Howardas Sant-Roosas 16, Georgios Papagiannis 11 (7 atk. kam.), Darylas Maconas (7 rez. perd.) ir Leonidas Kaselakis 9.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Panathinaikos“ 83:96 (10:29, 24:23, 27:24, 22:18) „Žalgiris“

A. Milaknis smeigia dar vieną tolimą metimą, bet dėjimu atsako šeimininkai.  Sužaidus tris minutes „Panathinaikos“ mažina atsilikimą iki 68:84.

Nereikia atsipalaiduoti. Lieka dar šešios minutės, šeimininkai pataiko dvitaškį, jiems pavyksta priartėti iki 72:86. Minutės pertraukėlė.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos lieka kiek mažiau nei keturios minutės. Žalgiriečiai pirmauja 88:74.

Pavyksta ramiai užbaigti rungtynes. Labai svarbi ir jau trečioji iš eilės kauniečių pergalė Eurolygoje.

Trečias kėlinys: „Panathinaikos“ 61:76 (10:29, 24:23, 27:24) „Žalgiris“

J. Lauvergne'as surinko jau 15 taškų. Jo vedamas klubas trečiojo kėlinio pradžioje tolsta jau iki net 58:36. Kauniečiai praliumpa ir tritaškiais.

E. Ulanovas prideda kelis taškus, tolimą metimą pataiko T. Cavanaugh. „Žalgiris“ tiesiog visiškai dominuoja aikštėje (66:48).

N. Nedovičius užsikūrė. Atėnų ekipos lyderis per šį kėlinį surinko 16 taškų. Bet ir „Žalgiris“ atsako tiksliais metimais ir numalšina varžovų entuziazmą.

Po trijų kėlinių kauniečiai pirmauja 76:61.

Antras kėlinys: „Panathinaikos“ 34:52 (10:29, 24:23) „Žalgiris“

Mėgaujasi žalgiriečiai žaidimu. J. Lauvergne'as deda iš viršaus. Skirtumas jau 22 taškai (36:14).

Įpusėjus kėliniui situacija ta pati. N. Nedovičius užsidirba techninę, nelaiko varžovų lyderio nervai. „Žalgiris“ kol kas visiškai kontroliuoja rungtynes.

„Panathinaikos“ vis dažniau pralaužia kauniečių gynybines barikadas. Laimei, atsako ir „Žalgiris“, tad skirtumas per daug nemažėja.

Graikai dar bandė sumažinti pranašumą, bet žalgiriečiai puikiai atsilaikė ir neleido priartėti. Po labai geros pirmosios mačo pusės Kauno ekipa priekyje 52:34.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 29:10 „Panathinaikos“

Žalgiriečiai puikiai pradeda mačą, pataikydami du metimus ir pirmauja 5:0. Šeimininkai irgi atsako atakomis, bet žalgiriečiai puolime užsikūrė. Karolis Lukošiūnas smeigia dar vieną tolimą metimą! Kauno ekipa priekyje 12:5.

Kauniečiai neišnaudoja kelių gerų progų atitrūkti dar labiau, o „Panathinaikos“ švelnina rezultatą iki 9:15.

Neįtikėtinas žalgiriečių kėlinys! Puolimas kaip iš natų, neleidžiama varžovams ir nieko susikurti gynyboje. Paskutines keletą minučių kauniečiai atkarpą laimėjo net 14:1. Po dešimties minučių „Žalgiris“ pirmauja net 29:10!