Šeštadienį, po įtemptos kovos Daugpilio ledo arenoje, legendinis ledo ritulio klubas Elektrėnų „Energija“ nusileido aikštės šeimininkams Daugpilio „HK Latgale“ rezultatu 4:5 (2:3, 1:1, 1:0) ir gavo antrą tašką Latvijos ledo ritulio čempionato „Virsliga“ bendroje turnyrinėje lentelėje už praloštą bulitų seriją.

Trečiąją rungtynių minutę „Energiją“ į priekį išvedė puolėjas Aurelijus Kriščiūnas, sėkmingus perdavimus atliko puolėjas Mantas Marcinkevičius ir gynėjas Vytas Jagelavičius. Po poros minučių, rungtynių 5-ąją minutę, dar vieną įvartį į „HK Latgale“ vartus pasiuntė puolėjas Dominykas Deksnys, kuriam sėkmingą perdavimą atliko „Energijos“ kapitonas ir gynėjas Justinas Vėželis.

Po šių įvarčiais pasibaigusių „Energijos“ atakų rungtynių pradžioje, latviai pradėjo daryti spaudimą „Energijai“ ir pirmąjį rungtynių kėlinį užbaigė 3 įvarčių serija. 6-ąją rungtynių minutę puolėjas Jevgenijus Fjodorovas įmušė pirmąjį įvartį į Nerijaus Dauksevičiaus saugomus vartus. „HK Latgale“ puolėjas Antonas Kuznecovas sėkmingus įvarčius į „Energijos“ vartus pasiuntė 9-ąją ir 11-ąją rungtynių minutes.

Prasidėjus antram kėliniui ant ledo pradėjo virti aistros, žaidimas tapo įtemptas ir agresyvus. 20-ąją rungtynių minutę rezultatą išlygino „Energijos“ puolėjas Romanas Aliapkinas po puolėjo Aivaro Bendžiaus perdavimo. Netrukus „HK Latgale“ atsakė tuo pačiu – 24-ąją rungtynių minutę įvartį į „Energijos“ vartus pasiuntė puolėjas Sandis Virkstenis.

Trečiame kėlinyje šturmuojant latvių vartus „Energijos“ žaidėjams Laisvydui Rimkui ir Vytui Jagelavičiui buvo skirtos 2 minučių baudos, aikštėje žaisti liko 3 mūsiškiai prieš 5 aikštės šeimininkus. Iš žaidimo iki rungtynių pabaigos buvo išvarytas gynėjas Petras Nausėda už kalbėjimąsi su teisėju. 58-ąją rungtynių minutę, J. Vėželis nuo mėlynos linijos pasiuntė įvartį į „HK Latgale“ vartus ir išlygino rezultatą 4:4.

Teisėjams paskyrus bulitų seriją mūsiškių puolėjų Šarūno Kuliešiaus ir Antono Korneičiuko bandymai bulitų serijoje nebuvo sėkmingi. Vartininką Arūną Aleinikovą antru bandymu nuginklavo S. Virkstenis ir „HK Latgale“ įgijo vieno taško persvarą ir laimėjo mačą.

„Atsipalaidavome rungtynių pradžioje pelnę du įvarčius, nors situaciją kontroliuoti būtume galėję iki pat rungtynių pabaigos. Nuo antro kėlinio žaidimas buvo apylygis – nors žaidime dominavome, bet kontraatakose latviai pelnydavo įvarčius. Pergalė buvo labai arti“, - rungtynių eigą komentavo „Energijos“ kapitonas Justinas Vėželis.