Vilniaus „Lietuvos rytas“ praėjusią savaitę žaidė rekordiniu tempu, Rokas Giedraitis sužaidė rezultatyviausias rungtynes šį sezoną, o „Prienai“ per plauką nenutraukė užsitęsusios pralaimėjimų serijos.

Tai buvo įdomiausi BEKO-LKL įvykiai praėjusią savaitę.

NESULAIKOMAS. Rokas Giedraitis praėjusią savaitę rungtyniavo nuostabiai. „Šiaulių“ talentas per rungtynes su BEKO-LKL vicečempionu

Klaipėdos „Neptūnu“ pelnė 26, o susitikime su „Mažeikiais“ – 24 taškus ir rinko vidutiniškai po 29 naudingumo balus.

Tiesa, susitikimai baigėsi skirtingai. „Mažeikius“ šiauliečiai nugalėjo 90:81, bet klaipėdiečiams nusilenkė 67:88.

Per du mačus R.Giedraitis pataikė 8 dvitaškius iš 11, 6 tritaškius iš 15 ir 16 baudų iš 19. Mačas su „Neptūnu“ jam buvo rezultatyviausias BEKO-LKL čempionate šį sezoną. Ankstesnis rekordas – 24 taškai, buvo pakartotas antrą kartą.

Ne veltui R.Giedraičiui toks pasirodymas garantavo BEKO-LKL savaitės žaidėjo vardą.

REKORDAI. Vilniaus „Lietuvos rytas“ tapo šio BEKO-LKL sezono rekordo savininku. Sostinės klubas namuose 119:76 nušlavė Kėdainių „Nevėžį“ ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

„Lietuvos ryto“ ekipa taip pat pakartojo „Šiaulių“ anksčiau pasiektą sezono naudingumo balų rekordą – 160.

„Lietuvos rytas“ pirmojoje dvikovos pusėje pelnė net 66 taškus. Tai yra pakartotas BEKO-LKL sezono rekordas. Tiek pat yra surinkę Klaipėdos „Neptūnas“ bei „Šiauliai“.

Kita vertus, daugiau nei 37-ių taškų per vieną kėlinį, kaip „Lietuvos rytas“ padarė per pirmąsias 10 minučių, nepelnė nė viena kita BEKO-LKL komanda.

Vilniečiai pataikė 67 procentus dvitaškių (30/45), 40 proc. tritaškių (14/35) ir 71 proc. baudų (17/24). „Nevėžis“ labiausiai kentė dėl po savuoju krepšiu neatkovotų kamuolių – „Lietuvos rytas“ puolime savo metimus kartojo net 20 kartų. Be to, kėdainiečiai suklydo 21 kartą.

Kitose rungtynėse su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ asmeninį rezultatyvumo rekordą šį sezoną pasiekė įžaidėjas Žygimantas Janavičius. „Lietuvos ryto“ atakų organizatorius įmetė 17 taškų.

ŠVYTUOKLĖ. Rezultatyviose rungtynėse su Kėdainių „Nevėžiu“ taškais nepralenkiamas buvo Simas Jasaitis. Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas per 25 minutes pelnė 21 tašką (6/8 dvit., 3/7 trit.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau jau kitose rungtynėse su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ vilniečių treneris Marcelo Nicola išleido snaiperį iki mačo pabaigos likus žaisti vos 3,5 minutės.

32 metų puolėjas pataikė vieną baudą iš dviejų ir prametė po dvitaškį ir tritaškį.

NERVAI. Utenos „Juventus“ treneriui Dainiui Adomaičiui rungtynės su vienais BEKO-LKL autsaiderių pareikalavo nemažai neplanuotų nervų. Ketvirtojo kėlinio pradžioje uteniškiai Prienuose atsiliko 53:62.

Vis dėlto arti išsvajotosios pergalės buvę prieniškiai neišsaugojo apčiuopiamo pranašumo. Jau 37-ąją minutę „Juventus“ išsiveržė į priekį 67:65 ir nebesižvalgė atgal. Svečiai išsikapstė 76:65.

Utenos klubą išgelbėjo fantastiškai laimėtas ketvirtasis kėlinys 23:5. „Prienai“ patyrė 17-ąjį pralaimėjimą iš eilės.

BEKO-LKL praėjusios savaitės rezultatai:

Kauno „Žalgiris“ – Utenos „Juventus“ 76:62 (J.Andersonas 15, S.Vene 10, D.Songaila 8/ A.Šikšnius 16, S.Buterlevičius 14)

„Mažeikiai“ – „Šiauliai“ 81:90 (S.Sandersas 22, D.Pakamanis 10/ R.Giedraitis 24, R.Alijevas 20, G.Leonavičius 16)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 119:76 (S.Jasaitis 21, K.Lavrinovičius 19, T.Leslie 17/ M.Monroe 14, J.Tamulis 11)

„Prienai“ – Utenos „Juventus“ 67:76 (D.Milka 27, M.Linkevičius 12/ S.Buterlevičius 16, V.Dabkus 14, V.Čepukaitis 13)

„Šiauliai“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 67:88 (R.Giedraitis 26, J.Jucikas 14/ I.Neliubovas 17, M.Shakuras 16, V.Vasylius 13)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 84:76 (M.Moseris 18, Ž.Janavičius 17, K.Lavrinovičius 10/ L.Kisielius 13, E.Kairys 12)