Kaune pasibaigė paskutinė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) grandų Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandų akistata reguliariajame sezone. Po įtemptos kovos pergalę šventė LKL čempionai, kurie nugalėjo rezultatu 84:78 (18:19, 19:13, 20:27, 27:19).

Rungtynės prasidėjo lygiai, pirmosiomis minutėmis komandos apsikeitė po du taiklius metimus. Greitai dvi pražangas susirinko kauniečių lyderis Jonas Mačiulis, tačiau būtent po šio epizodo šeimininkai dukart pataikė ir išsiveržė į priekį – 9:4. Vienos iš „Žalgirio“ atakų metu susižeidė jų legionierius Marcusas Brownas, kuris keletą minučių gulėjo ant žemės, o vėliau su gydytojo pagalba paliko aikštelę. Kėlinukui įpusėjus Artūras Jomantas prasižengė jau trečiąjį kartą, o rezultatas buvo jau lygus – 9:9.

Dar po minutės Martynas Gecevičius išvedė į priekį svečių ekipą – 13:11, o netrukus skirtumą padidino dar dviem baudos metimais. Tas pats M.Gecevičius pataikė paskutinę atakos sekundę ir privertė šeimininkų trenerius prašyti minutės pertraukėlę – 19:13. Pranašumo „Lietuvos rytui“ išlaikyti nepavyko – į aikštelę grįžęs M.Brownas pelnė penkis taškus iš eilės ir po pirmojo kėlinuko svečiai pirmavo rezultatu 19:18.

Antrąjį ketvirtį pradėjo Kenano Bajramovičiaus tritaškis, į kurį tuo pačiu atsakė Marko Popovičius. Vilniečiai suklydo, o kitoje atakoje Paulius Jankūnas, suklaidinęs Jacksoną Vromaną, įspūdingai įkrovė kamuolį į krepšį – 23:22 “Žalgirio” naudai. Po M.Popovičiaus baudos metimų komandas skyrė jau trys taškai – 27:24. Čia pat M.N‘Diaye galingai blokavo J.Vromano puskablį, tačiau kamuolys jau leidosi į krepšį – 27:26 iki ketvirčio pabaigos likus 4 minutės.

Po M.Browno baudų metimų ir P.Jankūno dėjimo iš viršaus minutės pertraukėlės jau paprašė Aleksandras Trifunovičius – 31:26. Netrukus trečiąsias pražangas užsidirbo kauniečių kapitonas P.Jankūnas ir vilniečių vidurio puolėjas J.Vromanas, o M.N‘Diaye padidino „Žalgirio“ pranašumą iki septynių taškų – 33:26, o netrukus M.Brownas pridėjo dar du taškus. Trys K.Bajramovičiaus metimai iš eilės skirtumą ištirpdė iki trijų – 35:32. Vienos iš atakų metu DeJuanas Collinsas perėmė kamuolį, tačiau įžaidėją spėjo pasivyti ir metimą blokuoti vilniečių vidurio puolėjas Marijonas Petravičius. Paskutinę ketvirčio sekundę du taškus pelnė M.Brownas ir rungtynėms įpusėjus „Žalgiris“ pirmavo 37:32.

Trečiąjį kėlinuką pradėjo P.Jankūno dvitaškis, tačiau jau kitoje atakoje “Žalgirio” kapitonas užsidirbo ketvirtąją pražangą, o K.Bajramovičius realizavo visus tris baudos metimus – 39:35. M.Petravičius prametė laisvas iš po krepšio, o M.Brownas padidino kauniečių pranašumą iki 8 taškų – 43:35. Po ilgos pertraukos į aikštelę sugrįžo A.Jomantas, o “Lietuvos rytas” laimėjo atparpą 9:0 bei persvėrė rezultatą savo naudai 44:43. Be to, M.Brownas prasižengė jau trečią kartą.

Po Chucko Eidsono ir Jaredo Jordano metimų svečiai pirmavo jau 52:45, tačiau Jonas Mačiulis pataikė iš toli, o DC perėmė kamuolį ir išlygino rezultatą – 52:52. Po galindo J.Vromano dėjimo į krepšį su trečia J.Mačiulio pražanga „Lietuvos rytas“ vėl įgijo trijų taškų pranašumą, tačiau M.Popovičiaus metimas vėl grąžino lygybę – 57:57. K.Bajramovičius pataikė iš vidutinio nuotolio ir „Lietuvos rytas“ po trijų kėlinukų vėl buvo priekyje – 59:57.

Ketvirtąjį kėlinuką taikliu metimu pradėjo sunkiai sulaikomas K.Bajramovičius, tačiau „Žalgiris“ netrukus rezultatą išlygino – 61:61. Kitoje atakoje vilniečiai pelnė du taškus, tačiau gynyboje prasižengė J.Vromanas, kuris buvo nubaustas ir technine pražanga ir dėl pražangų limito baigė rungtynes. M.Popovičius sumetė baudas, o M.Brownas tolimu metimu išvedė šeimininkus į priekį – 66:63. Po nesėkmingos svečių atakos iš toli pataikė P.Jankūnas ir ketvirčiui įpusėjus „Žalgiris“ pirmavo 69:63.

M.Petravičius prasižengė ketvirtą kartą, o Goranas Jurakas iš po krepšio skirtumą padidino iki 8 taškų. Likus trims minutėms iki ketvirčio pabaigos A.Jomantas skirtumą sumažino iki šešių, tačiau čia pat M.Popovičiaus tritaškis vėl atitolino šeimininkus. Likus pusantros minutės G.Jurakas pelnė du taškus per K.Bajramovičių – 78:69. Per pusę minutės vilniečiai skirtumą sumažino iki keturių taškų, bet P.Jankūnas atsakė dvitaškiu – 80:74. Hollisas Price’as dar sumažino skirtumą iki keturių taškų – 82:78, tačiau K.Bajramovičiui buvo užfiksuota nesportinė pražanga ir „Žalgiris“ sėkmingai užbaigė rungtynes savo naudai – 84:78.