0

Ketvirtadienį pirmosiose serijos iki keturių pergalių rungtynėse Kaune, Sporto halėje, rezultatu 83:81 „Žalgiris" laimėjo prieš sostinės ekipą.

Kauno komandai Marcusas Brownas pelnė 15 taškų, Tadas Klimavičius surinko 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, DeJuanas Collinsas pridėjo 12 taškų, o Manto Kalniečio sąskaitoje – 11 taškų.

Vilniaus ekipoje Darryl Strawberry pelnė 17 taškų, Milko Bjelica – 16, Kenanas Bajramovičius – 15, Martynas Gecevičius – 13, Brad Newley – 12.

Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai išsiveržė į priekį 6:2, 12:5, o, sužaidus 7 min. 40 sek., įgijo aštuonių taškų pranašumą 20:12, tačiau „Lietuvos rytas“ pasivijo varžovus ir po 10 žaidimo minučių rezultatas buvo lygus 23:23.

Antrajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką ir, įpusėjus ketvirčiui, nei viena komanda neturėjo pranašumo – 32:32. Tada Vilniaus klubas laimėjo atkarpą 9:2 ir, likus 1 min. 15 sek. iki ilgosios pertraukos, atitrūko 41:34. Žalgiriečiams pavyko sumažinti skirtumą iki dviejų taškų 39:41.

Trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiai vėl nutolo 49:41. „Lietuvos rytui“ pirmavo visą ketvirčio laiką, tačiau Kauno krepšininkams pavyko priartėti ir prieš lemiamas 10 žaidimo minučių komandas vėl skyrė vos du taškai 61:63.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ išsiveržė į priekį ir įgijo trijų taškų pranašumą 66:63, bet jį panaikino iš toli pataikęs K. Bairamovičius. Įpusėjus ketvirčiui, rezultatas buvo lygus 68:68, tačiau žalgiriečiai pelnė keturis taškus iš eilės (72:68), o netrukus padidino skirtumą iki šešių taškų 76:70. Vilniečiai priartėjo 74:76.

Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei, aikštės šeimininkai pirmavo 79:76, bet M. Bjelica pelnė penkis taškus iš eilės ir, likus žaisti 55 sek., „Lietuvos rytas“ persvėrė rezultatą savo naudai 81:79. M. Braunas išlygino rezultatą (81:81), o, likus 4 sek., amerikietis sugrąžino pranašumą „Žalgiriui“ 83:81. Paskutinė svečių ataka buvo nesėkminga ir kauniečiai šventė pirmąją pergalę finalo serijoje.

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos gegužės 9 dieną 19.15 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje.  Kauno ir Vilniaus klubai LKL finale susitinka 13–ąjį sezoną iš eilės.

Antrąsias LKL finalo serijos rungtynes komandos žais gegužės 9 dieną Vilniuje.