Mūsų šalies krepšininkai ir toliau įrodinėja, jog Lietuva ne be reikalo vadinama krepšinio šalimi - Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) merginos ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) vaikinai Kordoboje (Ispanija) vykstančiose pirmosiose Europos universitetų sporto žaidynėse nukovė Turkijos atstovus ir prasibrovė į pusfinalius.

LKKA krepšininkės ketvirtfinalyje rezultatu 71:48 palaužė Stambulo universiteto atstoves, o VDU - 69:63 nugalėjo Turkijos Fatih universiteto studentus.

Sekmadienį vakare LKKA merginos pusfinalyje susitiks su Belgrado universiteto (Serbija) ekipa, o VDU - su Maskvos kūno kultūros akademijos (Rusija) krepšininkais.

LKKA laimėjo užtikrintai

LKKA merginos ketvirtfinalio dvikovoje su Stambulo atstovėmis jau po pirmojo kėlinio susikrovė dviženklę taškų persvarą - 18:8, tačiau prieš didžiąją pertrauką vienu metu turkės buvo priartėjusios iki 3 taškų.

Visgi, antroje rungtynių pusėje LKKA krepšininkės, vadovaujamos Rasos Kreivytės, paspartino žaidimo tempą, ėmė varžoves spausti ir vėl gerokai atitrūko. Rungtynių pabaiga jau buvo be didesnės įtampos.

„Merginos pademonstravo charakterį. Supratome rungtynių svarbą ir darėme viską, kad tik tęstume kovą dėl medalių. Tai maloni diena. Mes prieš šias žaidynes net nebuvome reitingų sąrašuose, kadangi tokio lygio varžybose net nebuvome dalyvavusios. Dabar mes - jau ketveriukėje. Jau ir tai labai geras pasiekimas, tačiau darysime viską, kad Lietuvai iškovotume medalius“, - pabrėžė LKKA ekipos trenerė Rasa Kreivytė.

VDU - aršus turkų pasipriešinimas

Penkiskart Europos studentų čempionai VDU atstovai, vadovaujami Arūno Juknevičiaus, ketvirtfinalio dvikovoje sulaukė itin aršaus ir emocingo turkų pasipriešinimo. Fatih universiteto ekipos sudėtis - itin galinga, dauguma žaidėjų - profesionalai, rungtyniaujantys aukščiausioje Turkijos krepšinio lygoje.

Nenuostabu, kad itin arši kova virė nuo pat dvikovos pradžios. Po kiekvieno pataikymo metimo emocingai sukildavo ir šūkiais vieni kitus palaikydavo Turkijos ekipos žaidėjai. Turkai gynėsi itin kibiai, kaskart ties nesportinės pražangos riba.

Lietuvių varžovai buvo itin užsivedę ir tai davė vaisių: antrojo kėlinio pradžioje turkai atitrūko dviženkle taškų persvara - 36:24. Visgi, VDU prieš didžiąją pertrauką sumažino atsilikimą perpus - 32:38, o po didžiosios pertraukos, puikiai žaidimui vadovaujant Giedriui Gustui, sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas. Ketvirtojo kėlinio viduryje VDU persvara jau buvo dviženklė.

Prie VDU pergalės daugiausiai prisidėjo Šarūnas Vasiliauskas, pelnęs 15 taškų, Vaidotas Čepukaitis pridėjo 14, Ernestas Ežerskis - 10, Marius Valukonis ir Giedrius Gustas - po 8, Rytis Juknevičius - 6, Darius Šilinskis - 4, Žygimantas Janavičius - 3 tšk.

„Šiame etape galėjo būti visko, tačiau mūsų vyrai pademonstravo valią ir čempionišką charakterį. Jais tikėjau net tuomet, kai varžovai buvo atitrūkę dviženkle taškų persvara. Rungtynių pradžioje turkams pavyko geriau sužaisti, bet svarbu, kad jų nepaleidome ir bandėme įvairias žaidimo taktikas. Antroje rungtynių pusėje aikštėje rungtyniavo tie žaidėjai, kuriems šiandien geriau sekėsi. Kelis kartus gerai padirbėjome gynyboje, juos užpuolėme ir atsirado papildomų jėgų, motyvacijos. Džiaugiuosi, įveikėme itin galingą varžovą. Tikiuosi, kad pusfinalyje dvikovoje su rusais bus bent šiek tiek lengviau“, - kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Lietuviams - brolių latvių palaikymas

Reto grožio ir kupina emocijų VDU ir Fatih dvikova žiūrovams paliko neišdildomus įspūdžius.

„Tai rungtynės, kurios vertos aukščiausio lygio finalo. Lietuvių žaidimas - neišpasakyto grožio. Ačiū jums už puikią šventę“, - iškart po dvikovos sakė prie lietuvių delegacijos priėję keli latviai. Jie visas rungtynes itin aktyviai palaikė VDU ekipą: kartu su Lietuvos delegacija skandavo: „Lietuva, Lietuva“ ir po kiekvienos atakos aktyviai plojo bei skandavo: „Valio! Bravo!“ ir pan.

Iš viso žaidynėse Kordoboje dalyvauja 32 šalių atstovai, varžosi net 250 komandų iš 147 universitetų. Skaičiuojama, kad dalyvių skaičius gali siekti net iki 3 tūkstančių.

Žaidynėse, kurios vyks iki liepos 23 dienos, rungiasi tik komandinių sporto šakų atstovai, o lietuviai nedalyvaus tik regbio ir moterų futbolo varžybose.

Iš viso iš Lietuvos į Kordobą išvyko apie 150 žmonių delegacija.