Lietuvos tenisininkė Lina Stančiūtė Suomijos sostinėje Helsinkyje vykusio moterų teniso turnyro „OrtoLaakarit Open“, kurio prizų fondą sudaro 25 tūkst. JAV dolerių, finale šeštadienį 4:6, 7:6 (7-4), 6:7 (7-9) pralaimėjo 174-ajai pasaulio raketei 25-erių metų estei Margit Riūtel (Margit Ruutel).

22-ejų metų vilnietė, kuri pasaulio reitinge užima 363-iąją vietą, paskutinį kartą tokio rango turnyro finale žaidė 2006 metų liepos mėnesį Belgijoje. Tada ji tapo turnyro nugalėtoja. Lina per savo karjerą yra patekusi į keturių turnyrų, kurių prizų fondą sudarė 25 tūkst. dolerių, finalą, tačiau pralaimėjo pirmą kartą.

Lietuvos tenisininkė Suomijoje pakeliui į pusfinalį 6:2, 6:2 įveikė 14-metę švedę Elen Algurin (Ellen Allgurin), 7:5, 6:4 - ketvirtąją turnyro ir 159-ąją pasaulio raketę 20-metę švedę Johaną Larson (Johanna Larsson), 6:3, 6:3 - 294-ąją pasaulio raketę 26-erių metų kanadietę Mari Evą Peletjė (Marie-Eve Pelletier) ir 7:6 (7-3), 1:6, 6:3 - pirmąją turnyro ir 139-ąją pasaulio raketę 21-erių metų austrę Patriciją Mair (Patricia Mayr).

Už patekimą į finalą L. Stančiūtei atiteko 17 Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingo taškų ir 1666 JAV dolerių (apie 4150 litų) premija.

L. Stančiūtė šiemet dalyvauja devintajame turnyre. Ji šiame sezone iš 37 mačų laimėjo 28.