Jaunieji „Lietuvos ryto“ krepšininkai pateko į Ispanijoje vykstančio „Nike International Junior Classification Tournaments“ turnyro finalą ir užsitikrino vietą Eurolygos finalo ketverto metu vyksiančiame pagrindiniame turnyre. Antradienį vykusiame pusfinalio susitikime vilniečiai 95:80 (21:22, 32:21, 21:21, 21:16) įveikė Badalonos „DKV Joventut“ komandą ir iškovojo trečiąją pergale iš eilės.

Finale „Lietuvos rytas“ susitiks su Malagos „Unicaja“ ekipa, kuri kitose pusfinalio rungtynėse 79:59 nugalėjo Barselonos „Regal Barcelona“ klubą.

Ispanijos ekipa sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus tris minutes jau pirmavo šešias taškais - 8:2. Nors Augusto Pečiukevičiaus tikslių metimų dėka įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytas“ beveik ištirpdė visą varžovų pranašumą (9:11), „DKV Joventut“ į tai atsakė dar vienu spurtu 6:0 ir vilniečiai vėl atsiliko - 9:17. Žaidimas tarsi ant sūpuoklių tęsėsi ir toliau. Po vilniečių trenerio paprašytos minutės pertraukėlės jau "Lietuvos rytas" spurtavo 10:3 ir Dovydas Redikas tolimu metimu išlygino rezultatą - 19:19. Ketvirčio pabaigoje D.Redikas tiksliai realizavo du baudų metimus ir pirmą kartą šios dienos rungtynėse „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį - 21:19. Visgi ispanai atsakė tolimu metimu ir laimėjo pirmąjį kėlinį minimalia persvara - 22:21.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą perėmė vilniečiai, kurie sužaidus dvi minutes laimėjo atkarpą 7:0 ir šiek tiek atitrūko - 35:26. Visgi „DKV Joventut“ krepšininkai atlaikė šį vilniečių spurtą ir įpusėjus antrajam kėliniui „Lietuvos ryto“ persvara vėl buvo minimali - 36:35. Pačioje antrojo ketvirčio pabaigoje vilniečiams vėl pavyko ženkliai atitrūkti ir įpusėjus mačo „Lietuvos rytas“ jau turi dviženklį pranašumą - 53:43.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ krepšininkams pavyko išlaikyti saugų pranašumą. Sužaidus tris minutes po Manto Kadzevičiaus ir D.Rediko metimų „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė trylika taškų - 63:50. Nors ispanams buvo pavykę šiek tiek priartėti (69:62), Domantas Pipiras ir Osvaldas Matulionis vėl gražino vilniečiams dviženklę persvarą - 74:64.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje dominavo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kurie po Jono Valančiūno dvitaškio likus žaisti tris minutes jau triuškino varžovus rezultatu 90:69. Susitikimo pabaigoje varžovams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau „Lietuvos rytas“ iškovojo įtikinamą pergalę - 95:80.

„Lietuvos rytas“: O.Matulionis 24 (dvitaškiai 10/12, 12 atk. kam.), D.Redikas 20 (dvitaškiai 5/5, tritaškiai 2/4, baudos 4/4), J.Valančiūnas 19 (dvitaškiai 6/9, 16 atk. kam.), A.Pečiukevičius 16, M.Kadzevičius 10.

„DKV Joventut“: J.Tomas 20 (dvitaškiai 6/7), J.Franchas 16, A.Ventura 14, M.Todorovičius ir G.Marti - po 8.