Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) finale Vilniaus „Lietuvos rytas“ 97:74 (26:25, 26:24, 22:6, 23:19) sutriuškino Kauno „Žalgirio“ ekipą ir laimėjo pirmenybes.

Tolimų metimų serija rungtynes pradėję žalgiriečiai sužaidus dvi minutes turėjo šešių taškų persvarą (8:2), tačiau vilniečiai netrukus priartėjo - 8:7. Įpusėjus ketvirčiui po Eurelijaus Žukausko dėjimo kauniečių persvara vėl pasiekė keturis taškus - 15:11. Netrukus technine pražanga buvo nubaustas Donatas Zavackas, o situacija pasinaudoję kauniečiai vienos atakos metu surinko šešis taškus ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 21:11. Chucko Eidsono pastangomis vilniečiams vėl priartėjo(21:25), o netrukus pelnė dar keturis taškus iš eilės ir atstatė pusiausvyrą - 25:25. Kėlinio pabaigoje trečiąja asmenine pražanga buvo nubaustas „Žalgirio“ lyderis Paulius Jankūnas, o „Lietuvos rytas“ pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai - 26:25.

Antrąjį ketvirtį dviem galingais dėjimais iš viršaus pradėjo Tadas Klimavičius (29:26), tačiau netrukus keturiais taškais atsakė Ch.Eidsonas ir „Lietuvos rytas“ susigrąžino minimalų pranašumą - 30:29. Įpusėjus ketvirčiui komandos ir toliau keitėsi tiksliais metimais, todėl priekyje buvo tai viena, tai kita ekipa. Likus žaisti keturias minutes po Artūro Jomanto dviejų baudų metimų rezultatas vėl tapo lygus - 40:40. Netrukus du tolimus metimus iš eilės pataikė Mindaugas Lukauskis ir vilniečiai atitolo - 46:40. Nors kėlinio pabaigoje nesportine pražanga buvo nubaustas D.Zavackas, „Lietuvos rytas“ išsaugojo trapią persvarą - 52:49.

Trečiąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo spurtu 9:2 ir po M.Petravičiaus bei A.Jomanto metimų pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 61:51. Kauniečiai ir toliau strigo puldami varžovų krepšį, o „Lietuvos ryto“ pranašumas vis augo. Likus žaisti tris minutes iki ketvirčio pabaigos Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes sostinės klubo persvara pasiekė šešiolikos taškų ribą - 69:53. Nepaisant pasitarimo, „Žalgirio“ situacija negerėjo. Stepas Babrauskas pataikė iš toli, taip dar labiau padidindamas „Lietuvos ryto“ pranašumą - 72:53. Per ketvirtį surinkę vos 6 taškus, žalgiriečiai po trijų kėlinių jau turėjo devyniolikos taškų deficitą - 55:74.

Ketvirtajame kėlinuke žalgiriečiai ir toliau atrodė pasimetę ir palūžę. „Lietuvos rytas“ dar labiau padidino savo pranašumą ir užtikrintai laimėjo finalą -97:74.

„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas 41 (12/14 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 5/6 baudos metimai, 8 atk. kam. 8 rez. perd.), M.Lukauskis 14, M.Petravičius 13, M.Bjelica 8, A.Jomantas 6 (5 per. kam.), S.Babrauskas 5, D.Zavackas ir M.Gecevičius po 3 taškus.

„Žalgiris“: D.Šalenga 26 (5/8 tritaškiai), P.Jankūnas 11, T.Klimavičius 10 (9 atk. kam.), J.Mačiulis (7 atk. kam.) ir M.Kalnietis po 9, E.Žukauskas 6, Ž.Janavičius 3 taškai.