Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose rezultatu 106:96 (27:31, 29:28, 23:26, 27:11) palaužė Talino „Kalev/Cramo“ ekipą.

Susitikimo pradžioje abi ekipos daugiau dėmesio skyrė ne gynybai, o puolimui. Didžiąją kėlinuko dalį minimalia persvara pirmavo „Lietuvos rytas“, tačiau estai labai dažnai išlygindavo rezultatą, o ketvirčio pabaigoje perėmė iniciatyvą į savo rankas. Tiesa, paskutinę sekundę tritaškį pataikė Chuckas Eidsonas, kuris išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį.

Antrajame ketvirtyje komandos nemažino žaidimo tempo ir toliau nesunkiai rinko taškus. Pirmojoje kėlinuko pusėje pirmavo Vilniaus klubas, tačiau netrukus „Kalev/Cramo“ ekipa pataikė keletą tolimų metimų iš eilės ir persvėrė rezultatą savo naudai. Šeimininkai kelis kartus buvo išlyginę rezultatą, bet paskutinę minutę ryžtingiau sužaidę estai išsilaikė priekyje (59:56).

Po ilgosios pertraukos „Kalev/Cramo“ komanda sugebėjo sustabdyti „Lietuvos ryto“ snaiperius ir ėmė didinti savo persvarą. Po kelių sėkmingų epizodų gynyboje bei po poros taiklių metimų puolime Talino ekipos persvara padidėjo iki 12 taškų (75:63). Vėliau šeimininkai turėjo dar daugiau problemų - aikštelę privalėjo palikti penkių pražangų limtą išnaudojęs Evaldas Dainys. Visgi prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai kiek atsigavo ir sumažino atotrūkį (79:85).

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje aikštelė turėjo palikti penkias pražangas surinkęs Artūras Jomantas. A.Jomanto netektis nesutrikdė „Lietuvos ryto“ komandos. Priešingai, vilniečiai ėmė kur kas geriau gintis bei užtikrinčiau žaisti puolime. Šeimininkai sužaidė sėkmingą atkarpą 17:6 ir išsiveržė į priekį. Netrukus Mindaugas Lukauskis smeigė tritaškį, kuris galutinai palaužė estus (102:93).

„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas 27 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam.), M.Petravičius 20, M.Bjelica 16, M.Lukauskis 15 (6 atk. kam.), A.Jomantas 11.

„Kalev/Cramo“: J.Linehamas 23, K.Kanguras ir N.Foxas - po 15, R.Keerlesas ir K.Lyde'as (9 atk. kam.) - po 12.