0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipai pergalės Eurolygoje teks palaukti dar mažiausiai savaitę. Vilniečiai trečiojo turo C grupės sutikime svečiuose 69:73 (18:16, 15:21, 16:16, 20:20) nusileido pirmąją pergalę iškovojusiems Šolės „Cholet Basket“ krepšininkams.

Susitikimą geriau pradėjo „Cholet Basket“ krepšininkai, kurie sužaidus minutę pirmavo 5:0. M.Gecevičiaus pastangų dėka vilniečiams greitai pavyko pabusti po šalto dušo ir jau 4–ąją mačo minutę išsiveržti į priekį – 9:8. Įpusėjus kėliniui šeimininkai dar buvo priekyje 12:11, tačiau „Lietuvos rytas“ laimėjo 3 minučių atkarpą 5:0 bei truktelėjo į priekį – 16:12. Per likusį laiką kiek sėkmingiau sužaidė prancūzai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo 2 taškų deficitą – 16:18.

Antrasis kėlinukas susiklostė labai permainingai. Jį vilniečiai pradėjo laimėdami atkarpą 8:0 bei pirmą kartą šiame mače įgydami dviženklį pranašumą – 26:16. Tačiau čia pat svečiai įkrito į gilią duobę. „Cholet Basket“ ekipa sugebėjo laimėti įspūdingą atkarpą 20:1 bei susikrauti 9 taškų persvarą – 36:27. Lietuvos čempionus nuo tragiško pasirodymo ketvirtyje išgelbėjo tik paskutinė minutę, kurią jie sugebėjo sužaisti tiksliai bei prieš ilgąją pertrauką sumažinti atsilikimą per pusę – 33:37.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai toliau rungtyniavo sėkmingai. Prabėgus 2 minutėms jų pranašumas pirmą kartą šiame susitikime pasiekė dviženklę atžymą – 45:35. Visgi vilniečiai nenuleido rankų ir atsakė spurtu 7:0 bei grėsmingai priartėjo – 42:45. Neilgai trukus, rezultatas tapo lygus – 49:49. Kėlinuką 4 taškais užbaigę „Cholet Basket“ krepšininkai po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 53:49.

Lemiamoje atkarpoje sužaidus 2 minutes šeimininkai įgijo 6 taškų persvarą (57:51), bet vilniečiai nesutriko ir įmetę 5 taškus be atsako priartėjo – 56:57. Netrukus „Lietuvos rytas“ įkrito į dar vieną duobę. Svečiai net 4 minutes nesugebėjo pelnyti taškų. Tiesa, varžovai toli pabėgti nesugebėjo – 60:56. Iki tol blankiai rungtyniavęs Kh. El–Aminas lemiamu metu nusprendė imtis iniciatyvos. Pirmiausia amerikietis sumetė baudas, o netrukus pataikęs tolimą metimą išvedė savo komandą į priekį – 63:62. Prasidėjus paskutinei minutes šeimininkai pirmiausia realizavo baudos metimus, o labai tolimas V. Avdalovičiaus tritaškis, likus žaisti 44 sekundes, stumtelėjo vilniečius į labai sunkią padėtį – 67:63. Likus 14 sekundžių F. Causeris pataikė tik antrąją baudą (71:69), o kamuolys atšoko A. Jomantui, tačiau jo pagauti nesugebėjo ir paliko aikštę būtent nuo lietuvio. Šeimininkai sumetę dar dvi baudas įtvirtino pergalę – 73:69.

„Cholet Basket“: Fabienas Causeris 20 (9/14 baudos metimai), Vule Avdalovičius 15, Randalas Falkeris 11 (14 atk. kam.).

„Lietuvos ryto“: Martynas Gecevičius 19, Kenanas Bajramovičius 16, Khalidas El-Aminas ir Milko Bjelica po 8, Bradas Newley 6, Igoris Miloševičius 5, Jonas Valančiūnas 4, Artūras Jomantas 3.