„Lietuvos rytas“ ketvirtajame kėlinyje nusileido „Uniks“

Pergalingai ikisezoninių rungtynių cikle žygiavęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmą kartą suklupo. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai Prienuose 75:92 (24:30, 24:16, 14:20, 13:26) nusileido Lietuvoje viešintiems Kazanės „Uniks“ krepšininkams.

Pirmose dvejose draugiškose rungtynėse vilniečiai pranoko Barnaulo „Barnaul“ ir Volgogrado „Krasny Oktyabr“ krepšininkus.

Šiame susitikime „Lietuvos ryto“ gretose rungtyniavo prie komandos prisijungę Mike‘as Moseris bei Kirilas Natiažko, tačiau susitikimą iš šalies stebėjo vidurio puolėjas Anatnas Kavaliauskas.

Adas Juškevičius dar atstovauja Lietuvos rinktinei Pasaulio taurės turnyre.

Kazanės klubas taip pat atvyko nepilnos sudėties – rusai rungtyniavo be Nikos Zisio ir Kosto Kaimakoglou, kurie ilsisi po planetos pirmenybių.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Paulius Dambrauskas, Martynas Gecevičius, Travisas Leslie, Gediminas Orelikas ir Artūras Valeika.

Rungtynių pradžioje aikštėje dominavo „Lietuvos ryto“ krepšininkai – laimėję atkarpą 5:0 jie kurį laiką kontroliavo mačo eigą (8:2). Sėkmingai Vilniaus komandoje rungtyniavo amerikietis Travisas Leslie, per pirmąsias kelias minutes pelnęs 5 taškus. Po šalto dušo atsigavę svečiai mėgino vytis, tačiau „Lietuvos rytas“ neprarado iniciatyvos (20:14). Vis dėlto išlaikyti vienodo tempo viso ketvirčio metu V.Šeškaus auklėtiniams nepavyko – įsibėgėję „Uniks“ krepšininkai laimėjo atkarpą 12:2 ir prieš antrąjį kėlinį privertė vilniečius būti besivejančiųjų vaidmenyje - 24:30.

Prasta pirmojo kėlinio pabaiga „Lietuvos rytą“ padėjo pakilti į kovą – keletą minučių atkakliai besiviję vilniečiai galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai (39:38). Nors minutės pertraukėlės metu tinkamus pakeitimus atlikę Kazanės krepšininkai laimėjo atkarpą 4:0, vilniečiai atsakė 5 taškais ir išsiveržė į priekį (46:45). Nors rusams pavyko atstatyti pusiausvyrą, M.Gecevičiaus dvitaškis paskutinėmis kėlinio akimirkomis sugrąžino „Lietuvos rytui“ pranašumą – 48:46.

Po didžiosios pertraukos lietuviams išlikti priekyje nepavyko. Aktyviai puolime rungtyniavę svečiai iš Kazanės sugebėjo perimti rungtynių kontrolę į savo rankas – laimėję atkarpą 9:2 jei persvėrė rezultatą (58:55) ir iki pat kėlinio pabaigos neprisileido vilniečių arčiau. Prieš paskutinę mačo atkarpą V.Šeškaus auklėtiniai buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 62:66.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynės nesiklostė pagal V.Šeškaus planą – „Lietuvos rytas“ niekaip nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos, tuo tarpu pastarieji vis labiau tolo. Po spurto 10:3 „Uniks“ turėjo jau dviženklį pranašumą (78:66). Finalinė sirena užfiksavo galutinį rezutlatą 75:92.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius (5 rez. perd.) 19, Travisas Leslie 14, Billy Baronas 11, Gediminas Orelikas (4 rez. perd.) 10, Paulius Dambrauskas 7, Mike'as Moseris 6, Mindaugas Lukauskis ir Artūras Valeika po 4, Kirilas Natiažko (7 atk. kam.) 1, Antanas Kavaliauskas ir Edvinas Šeškus aikštėje nepasirodė.

„Uniks“: Jamesas White'as ir Petras Gubanovas po 17, Viktoras Sanikidze ir D'Oras Fischeris po 14, Curtisas Jerrellsas 11, Keithas Langfordas 10.